Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Czy na mojej konfiguracji jest możliwa instalacja wersji systemu Mojave ?

Czy istnieje gdzieś gotowa paczka, która działa na zasadzie plug&play ?

Gdzie kopać i czytać na temat instalacji tak żeby system działał bezproblemowo ?

Specyfikacja:

Płyta główna: MSI H310i PRO

Procesor: i5-8400

Karta dźwiękowa: Realtek ALC887 Codec

LAN: Realtek RTL8111H Gigabit LAN controller
 

Edytowane przez tracer87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem kolego Twojej odpowiedzi, zabierasz głos na forum poświęconym instalacji hackintosha wyjeżdżając z tematem politycznym, czy to wynika z frustracji z racji przebywania na obczyźnie czy może już nienaturalnej naturalizacji w innym kraju ?

Chyba, że jesteś jedną z tych osób, którzy "pięknie" wypowiadają się na temat ojczyzny w stylu: "...a masz to w Polsce?"

Gdybym bym zwolennikiem tej partii to raczej liczbyłbym na "pan da" za darmo, a nie oferował zapłatę.

Jeśli kolega jest w stanie wykonać to nieodpłatnie to bardzo mu za to dziękuję i nie ma potrzeby sztucznie podbijać dyskusji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie niewiele rozumiesz. A twoja agresja wszystko mówi o tobie. Kolega, o którym wspominasz, pomógł już niejednemu. Właśnie nieodpłatnie. Takie jest to forum. A twoja nieuprzejmość jest charakterystyczna dla nowych "użytkowników". Zalecam więcej grzeczności w stosunku do innych, skoro wiedzy brak. Ja twoim kolegom nie jestem, więc tak możesz się zwracać do "kumpli spod trzepaka", nie do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System został zainstalowany. Poradziłem sobie z problemem różowego ekranu, ale nadal pozostało kilka spraw:

1. Brak dostępu do internetu, wgrałem do folderu 10.14 kext RealtekRTL8111.

2. Czy w Twojej paczce, którą mi wysłałeś jest możliwość wygenerowania działającego iMessage jeśli działa normalnie na telefonie ?

Przy próbie zalogowania się do iMessage otrzymuję komunikat: "Wystąpił błąd podczas aktywacji. Spróbuje ponownie".

3. Czy oprócz podmiany folderu muszę jeszcze coś konfigurować ?

4. Czy można skonfigurować Clovera w taki sposób żeby automatycznie uruchamiał się bez interfejsu startowego oraz bez lini poleceń ?

5. Nie mogę wyłączyć komputera, wyczytałem, że to kwestia dostawienia flagi FixShutdown, ale niestety nie przynosi to rezultatu.

 

Edytowane przez tracer87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Przejrzyj wątki na forum dot. iMessage, w moim przypadku należało znaleźć serial niebędący w bazie Apple, ale jednocześnie poprawnie identyfikujący mój SMBIOS

4. Dla pewności możesz jeszcze ustawić w DefaultVolume nazwę Twojego dysku z macOSem

5. Spróbuj darkwake=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy, które nie działają:
2. iMessage, wyrzuca błąd podczas aktywacji. Pisałeś o wygenerowanych numerach, rozumiem  że to jest część pracy resztę muszę wykonać według poradnika na forum: https://hamac.pl/topic/14042-generowanie-indywidualnych-numerów-smbios-uruchomienie-imessage
3. Konfiguracja USB, EC i tutaj nie mam pojęcia co muszę zrobić, gdyż porty USB przednie i tylne działają, poprawnie podłączają i odłączają dyski i inne urządzenia.
5. Wyłączanie komputera, nieważne czy wybiorę restart czy wyłączenie komputer i tak uruchamia się ponownie. 
6. Komputer restartuje się również kiedy przechodzi w stan uśpienia.

Pozostałe punkt mam ogarnięte, usunałem flagę -v oraz ustawiłem timeout na "0" i komputer bootuje bez lini poleceń z ostatnio wybranego dysku.

Edytowane przez tracer87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. To nie problem .configu tylko twój. Sprawdź nvram, urządzenia sieciowe (czy karta sieciowa jest na en0).

3. Do czasu, będą działać potem przestaną. Jak zrobić poprawne SSDT z usb było już omawiane, poza tym jest tego masa na każdym forum związanym z hackintosh. Z EC musisz sprawdzić bez tabeli SSDT-EC w DSDT czy masz już poprawny wpis EC jeśli nie to zostawiasz SSDT-EC w przeciwnym wypadku wyrzucasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po włączeniu komputer kiedy nie był używany przez noc, na 10 włączeń z partycji EFI z dysku błąd pojawia się 6-7 razy. W przypadku startowania z USB gdzie jest instalator Mojave i partycja EFI, system nie startuje tylko 2-3 razy. Przeczytałem, że może to być kwestia płyty głównej, gdyż MSI mają problemy z pamięcią i źle ją alokują. Próbowałem wyliczyć poprawną wartość slide według tego poradnika ale też nic to nie daje. Po wgraniu sterownika i wyliczeniu wartości system w ogóle nie wstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.