Jump to content
wujek_bogdan

Zakup nowej karty od AMD - na co zwrócić uwagę?

Recommended Posts

Nie liczę już na to, że Nvidia wypuści sterowniki dla nowszych systemów, wypada więc przesiąść się z mojego GTX 960 na coś od AMD. Będzie to prawdopodobnie RX 580. Wiem, że karta jest wspierana oficjalnie, więc w teorii nie powinno być problemów. Doświadczenie mówi jednak, że nie można takiego optymistycznego założenia z góry przyjmować (miałem już 2 karty, które w teorii działały natywnie - w obu przypadkach problemy - albo losowe freezy albo problem z wybudzaniem).

Czy jest coś na co muszę zwrócić uwagę? jakieś modele, których mam unikać? Myślałem nad MSI RADEON RX580 GAMING X, ponieważ mam obecnie kartę od Nvidia z tej samej serii i jestem bardzo zadowolony z kultury pracy.

miałem wcześniej Sapphire Nitro+ RX580, do odpalenia potrzebny whatevergreen + lilu, kultura pracy tej karty to masakra :D podczas zabawy w davinci potrafiła się tak rozkręcić, że hałas był nie do zniesienia.. teraz mam Asus Strix Vega64 i jest bajka.. no ale też cena nieco inna. 

2 godziny temu, AdamiPL napisał:

kultura pracy tej karty to masakra

Masz na myśli jakiś problem występujący tylko pod macOS, czy ta karta po prostu tak ma?

// edycja:

Przeglądam właśnie testy tej karty i widzę, że Saphire Nitro+ w testach wychodzi słabo jeśli chodzi o hałas. Wygląda na to, że wybrałeś po prostu głośny model. 

Edited by wujek_bogdan

Tak, Sapphire są głośne na wysokich obrotach, ale za to oficjalnie wpierane przez Apple i u mnie działają natywnie - ot wkładasz kartę i uruchamiasz system. Zresztą Lilu + WEG i tak prawie każdy ma w Cloverze więc gdyby była potrzeba to nie problem dograć.

Unikać XFX bo producent stosuje modyfikowany bios na swoich kartach, który nie gra dobrze z macOS i konieczne jest wygrywanie biosu od innych producentów.