Skocz do zawartości

karta rx 560 rozpoznawana jako 460


arkhass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

może ktoś wie dlaczego mojave rozpoznaje błędnie moją kartę - szukam już kilka dni i nie potrafię znaleźć odpowiedzi.

jeszcze mam problem ze sleepem - jak komputer jest uśpiony kilka - kilkanaście godzin mam czarny ekran (dyski wstają)

po krótkim sleepie wstaje bez problemu.

kexty lilu i watevergreen.

dodaje jeszcze mój config. może ktoś zajrzy i podpowie co mógłbym jeszcze zmienić.

 

config.plist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz wersję z przyciętymi procesorami strumieniowymi do 896, wtedy nie różni się niczym od RX 460 i stąd taka identyfikacja. Ja mam tak samo jak u Ciebie - Lilu + WEG, wszystkie injecty wyłączone, wykrywa poprawnie, ale moja karta to Gigabyte.

Jeśli chodzi o sleep, sprawdź czy masz wszystkie stany energetyczne aktywowane w BIOSie, czy działa PM (przydatny będzie Intel Power Gadget). Możesz pobawić się ustawieniami PM PCI-E - native power management. Przestaw na przeciwną opcję niż masz teraz i potestuj.

EDIT: Teraz zauważyłem, dlaczego używasz SMBIOSu iMac15,1? 15,1 to Haswell a nie Sandy Bridge. Jeśli nie śmignie na 12,1, ustaw na Ivy Bridge czyli 13,2.

Edytowane przez javazlaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki

SMBIOS zmieniony na 12.1

Intel Power Gadget zainstalowane - pokazuje stany: power, frequency, temperature i utylization - ustawień żadnych nie ma - wygląda na to że procesor na najwyższych obotach pracuje - tak ma być?

co do karty graficznej - karta ma wtyczkę zasilającą - ze specyfikacji wynika że ma 1024.

aczkolwiek bios płyty musiałem ustawić na legacy jak ją podłączyłem, pod uefi  led przy pci-e na czerwono świecił i komputer nie startował mimo iż wiatraki się włączały.

 

Edytowane przez arkhass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, De3ny napisał:

Jeśli karta nie ma wtyczki zasilającej to będzie wersja z 896 shaderami. Też miałem Sapphire Pulse 4GB, jednak wersję z wtyczką i 1024 shaderami. Mój RX560 był wykrywany poprawnie, nawet po edycji BIOSU. 

Czy mam rozumieć, że RX560 BEZ wtyczki nie będzie wykrywana poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Nie w tym rzecz. Zapytałem @De3ny  o znaczenie wtyczki, bo z jego wypowiedzi wynika pośrednio, a także bezpośrednio, że wtyczka (lub jej brak) ma zasadnicze znaczenie w poprawnym rozpoznawaniu karty. Ja mam kartę prawdopodobnie identyczną z tą, którą posiada @javazlaz i ona jest również prawidłowo rozpoznawana, choć bez wtyczki. Ja problemu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2019 o 23:17, Ian napisał:

Ja mam kartę prawdopodobnie identyczną z tą, którą posiada @javazlaz i ona jest również prawidłowo rozpoznawana, choć bez wtyczki. Ja problemu nie mam.

Dokładnie, moja też nie ma wtyczki, a jednak nie jest przycięta do 896 shaderów. https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-RX560GAMING-OC-4GD-rev-20#kf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.