Skocz do zawartości

Macbook 2007 i niewspierany mac os


alastis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem macbooka 3.1 (late 2007), niestety był bez dysku i ramu, ale to nie był problem. Wsadziłem do niego stary ssd 240 GB oraz kupiłem 4 GB ram za 10 GBP i działa nawet fajnie.

Problem polega na tym, że najnowszy system, jaki mam na nim to mac os 10.7.5 i tu pojawia się moje pytanie, ponieważ wersja tego systemu jest od dawna niewspierana, to nie mogę zainstalować większości aplikacji, z których korzystam na moim ha macu z mac os 10.13.

Czy można jakoś nie oficjalnie zainstalować inna wersje mac os taka jak 10.10, czy 10.11, aby można było zainstalować Google chrome, czy wiele innych aplikacji, które nie wspierają już mac os 10.7. Prosiłbym o poradnik, jak mogę się za to zabrać. Kupno nowego macbooka nie wchodzi w grę.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2019 o 23:50, javazlaz napisał:

Nie, maks to 10.7 ze względu na grafikę X3100. Możesz wrzucić Windowsa lub Linuksa i używać aktualnych wersji oprogramowania.

No właśnie żaden inny system jak mac os nie wchodzi w grę.

 

W dniu 2.08.2019 o 09:30, JEDI_V napisał:

Poszukaj czy nie ma jakiegos Patcha do El Capitan, cos takiego jak ten http://dosdude1.com/sierrapatch.html

Dzięki sprawdzę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 23:08, danielosx86 napisał:

Nie ma żadnego patcha, bo sterowniki do Twojej grafiki były wyłącznie w 32-bitowej wersji, a ostatnią wersją OS X obsługującą kernel 32-bit jest 10.7. We wczesnych betach 10.8 były sterowniki 64-bit, ale porzucono je w finalnej wersji.

Znalazłem cos takiego https://forums.macrumors.com/threads/os-x-el-capitan-on-unsupported-macs.1889851/.

Będę próbował, jak wrócę z urlopu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie sobie podsumowanie :)

Oficjalna wersja na tego macbooka to 10.7.5. Można zainstalować wersję 10.8 za pomocą MacPostFactor 1.0 i działa stabilnie wspiera GPU.

Mac OS 10.9 instaluje się bez problemowo, ale niestety nie ma wsparcia dla GPU jak wspomniał danielosx86. System zaczyna się sypać, więc stanowczo odradzam.

Jak na razie macbook działa dobrze pod Mac Os 10.8.5 dysk SSD dał mu kopa więc do pisania i przeglądania internetu nadaje się znakomicie, nawet Netfliksa da się oglądać.

Ale i tak będę kupował macbooka air.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.