Jump to content
Sign in to follow this  
mje

Problem z USB

Recommended Posts

Wszystko już mam elegancko ustawione tylko mam problem z USB. USB 3.0 wykrywane jest z prędkością 480mb/s ale za nic nie ma takiej prędkości. Plik 100kb przesyła się jakieś 5 sekund. Tak samo USB 3.1 jest wykrywane z prędkością 480mb/s a powinno być 5gb/s dodatkowo po włożeniu pendrive do USB 3.1 rozłącza go po jakiejś minucie, że w raporcie systemowym jest widoczny a znika z pulpitu. Próbowałem już wszystkiego patchy na limity, usbinjectall.. nie mam już pomysłów. Miał ktoś podobny problem?

UPS teraz zauważyłem że dodałem post w Mojave jeżeli można to prosiłbym admina o przerzucenie do High Sierry 

Sprzęt z sygnatury 

Edited by mje

Na windowsie wszystko śmiga. Testowałem na "oko" przesyłałem plik na pendrive i szło to wieki..

Wrócę do domu z roboty to spróbuję przygotować kext. Gdzieś znalazłem poradnik tutaj na forum od Rehaba bodajże. Patrzyłem na screeny z innych konfiguracji to ludzia pokazuje 5gb/s na usb3.1 a mi pokazuje tyle samo co na 3.0 i przesyłanie jest tragiczne.

Edited by mje

Najdziwniejsze jest to, że jak wsadzę pendrive do portu 3.1 to nie jest on w ogóle wykrywany przez Intel-FB-Patcher, ani Hackintool, kext przygotowałem przez Intel-FB-Patcher, te USB co są 3.0 to ustawiłem na 3.0, te co są 2.0 ustawiłem na 2.0 ale 3.1 nie mogę ustawić bo nie wiem który to jest port... Jakieś sugestie co może być nie tak? Jak robiłem kext to wrzucony USBInjectAll, Patch Port Limit i pozamieniane EH01/02 i XHCI/1 na XHC wszystko według instrukcji.

No i po sleepie wypluwa mi pendrivy wpięte pod USB..

Edit: Prędkości pendrive na USB3.0/2.0 są ok po przygotowaniu kexta bo takie same mam na swoim macbooku ale zastanawiam się jak działa u mnie ten port USB 3.1, jeżeli nie jest on w ogóle wykrywany przez FB-Patchera, ani Hackintoola. Jest wykrywany przez iOJones ale najdziwniejsze jest to, że to USB3.1 ma takie samo id jak jeden z portów na usb 3.0 :D

Edited by mje

Proponuje wygenerować samemu kext'a pod Twoją płytę i Twoje peferncje które porty chcesz mieć. Limit w OSX to 15 portów.

Tutaj jest super manual (film) jak to zrobić, polecam.

Piotr