Skocz do zawartości

Problem z USB


mje
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko już mam elegancko ustawione tylko mam problem z USB. USB 3.0 wykrywane jest z prędkością 480mb/s ale za nic nie ma takiej prędkości. Plik 100kb przesyła się jakieś 5 sekund. Tak samo USB 3.1 jest wykrywane z prędkością 480mb/s a powinno być 5gb/s dodatkowo po włożeniu pendrive do USB 3.1 rozłącza go po jakiejś minucie, że w raporcie systemowym jest widoczny a znika z pulpitu. Próbowałem już wszystkiego patchy na limity, usbinjectall.. nie mam już pomysłów. Miał ktoś podobny problem?

 

UPS teraz zauważyłem że dodałem post w Mojave jeżeli można to prosiłbym admina o przerzucenie do High Sierry 

Sprzęt z sygnatury 

Edytowane przez mje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na windowsie wszystko śmiga. Testowałem na "oko" przesyłałem plik na pendrive i szło to wieki..

Wrócę do domu z roboty to spróbuję przygotować kext. Gdzieś znalazłem poradnik tutaj na forum od Rehaba bodajże. Patrzyłem na screeny z innych konfiguracji to ludzia pokazuje 5gb/s na usb3.1 a mi pokazuje tyle samo co na 3.0 i przesyłanie jest tragiczne.

Edytowane przez mje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to, że jak wsadzę pendrive do portu 3.1 to nie jest on w ogóle wykrywany przez Intel-FB-Patcher, ani Hackintool, kext przygotowałem przez Intel-FB-Patcher, te USB co są 3.0 to ustawiłem na 3.0, te co są 2.0 ustawiłem na 2.0 ale 3.1 nie mogę ustawić bo nie wiem który to jest port... Jakieś sugestie co może być nie tak? Jak robiłem kext to wrzucony USBInjectAll, Patch Port Limit i pozamieniane EH01/02 i XHCI/1 na XHC wszystko według instrukcji.

No i po sleepie wypluwa mi pendrivy wpięte pod USB..

Edit: Prędkości pendrive na USB3.0/2.0 są ok po przygotowaniu kexta bo takie same mam na swoim macbooku ale zastanawiam się jak działa u mnie ten port USB 3.1, jeżeli nie jest on w ogóle wykrywany przez FB-Patchera, ani Hackintoola. Jest wykrywany przez iOJones ale najdziwniejsze jest to, że to USB3.1 ma takie samo id jak jeden z portów na usb 3.0 :D

Edytowane przez mje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.