Skocz do zawartości

Pytania po instalacyjne


selphy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zainstalowany najnowszy system Mojave, wszystko działa pięknie, ale mam do Was pytania.

Co należy zrobić po zainstalowaniu systemu, aby był on jak najbardziej stabilny ? Czy modyfikacja DSDT wystarczy ?

Czy z poziomu macOS jest możliwość zarządzania uruchamianiem komputera ? To znaczy przy włączeniu listwy zasilającej, komputer sam się załącza na kilka sekund i wyłącza, potem dopiero można go włączyć normalnie. Tak się dzieje za każdym razem. W biosie nie znalazłem opcji odpowiedzialnej za to. Zmieniłem zasilacz na mocniejszy, bo pierwotnie myślałem że to może być kwestia tego, ale nic to nie zmieniło.

Ostatnie, jak wyłączyć opcję aby Dock nie pokazywał się po najechaniu tam gdzie jest schowany w czasie korzystania z VMware ?

 

Edytowane przez selphy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy z poziomu macOS jest możliwość zarządzania uruchamianiem komputera ? To znaczy przy włączeniu listwy zasilającej, komputer sam się załącza na kilka sekund i wyłącza, potem dopiero można go włączyć normalnie.

Nie ma to żadnego związku z mac tylko z ustawieniami Biosu.

Cytat

Co należy zrobić po zainstalowaniu systemu, aby był on jak najbardziej stabilny ? Czy modyfikacja DSDT wystarczy ?

Nikt Ci nie powie co masz zrobione i co trzeba jeszcze zrobić. Czarodzieje nie istnieją. Trzeba zrobić USB, EC, w zależności od maszyny PM dla procesora i pewnie znajdzie się jeszcze kilka mniej istotnych rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, reyder napisał:

Nikt Ci nie powie co masz zrobione i co trzeba jeszcze zrobić. Czarodzieje nie istnieją. Trzeba zrobić USB, EC, w zależności od maszyny PM dla procesora i pewnie znajdzie się jeszcze kilka mniej istotnych rzeczy.

Mam świeżo zainstalowany system, wszystko działa na pierwszy rzut oka, wifi, audio, jeszcze nie miałem czasu na kompletną konfigurację. Mam zastrzeżenia co do ładowania się systemu, w połowie ładowania paska uruchamiania macos, pojawiają się różowe poziome paski na górnej części ekranu, monitor na moment wygasa i wraca do normalnej pracy, po czym zaraz pojawia się okno logowania.  Procesor 9700K, ustawiłem w cloverze jako 0x0705

Edit: Paski przy bootowaniu usunięte, WEG 1.3.1 załatwia sprawę. Do tego konfiguracja usb i myślę, że tyle wystarczy.

Edit2: Sprawdziłem DSDT.aml i nie było żadnych błędów, tylko ostrzeżenia, więc zostawiłem bez zmian. Skorzystałem natomiast z tego, https://www.insanelymac.com/forum/topic/338450-populating-system-information-pci-via-configplist-using-hackintool/

Do tego konfiguracja usb i myślę, że tyle wystarczy.
 

Edytowane przez selphy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.