Skocz do zawartości

Czy na tym PC mogę zainstalować MacOS?


Qwap22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ostatnio odstawiłem gierki w wolnym czasie na rzecz zabawy w instalację różnych wersji linuxa i przyznam, że całkiem spodobało mi się to dłubanie w systemach. Sporo można się nauczyć i dużo frajdy daje ten moment, kiedy coś w końcu zadziała po X czasu kombinowania. ;D Oczywiście dużo jeszcze nauki przede mną i dosyć często korzystam z poradników - ale już coraz mniej.

Przeglądając YouTube trafiłem na temat hackintosha i od razu się tym zainteresowałem.. zrobiłem nawet pendrive z instalką mojave przez wirtualną maszynę wg. poradnika na YT - ale chyba trochę się zapędziłem.. uznałem, że lepiej jak najpierw zapytam tutaj znawców tematu czy w ogóle na moim PC da radę go uruchomić.

Płyta główna - Intel DH61BE
Procesor - Intel Core i5-2400
Karta Graficzna - GeForce GTX 770
Pamięć RAM - 8GB DDR3 2x Corsair Value Select CMV8GX3M2A1333C9
Karta sieciowa - Intel 82579V (Karty WiFi nie mam)
Dźwięk - Realtek ALC892

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i ewentualne porady czy też linki do poradników, które pomogą zainstalować MacOS na moim PC - jeśli to możliwe ;)

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na pewno dasz radę uruchomić. Jako bazę weź Unibootx Clover. Z grafiką nie powinno być problemów, bo twoja karta jest natywnie wspierana w macOS. Ciężko natomiast powiedzieć coś o płycie, bo to dosyć egzotyczny egzemplarz :) ale widzę, że na forum ludzie odpalają hacka na innych płytach na chipsecie h61, więc powinno być OK. Niech ktoś mądrzejszy się wypowie jaka konfiguracja SMBIOS najbardziej pasuje do tego modelu.

Tutaj masz gotowy konfig dla płyty na tym chipsecie, więc możesz się na nim wzorować:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.