Skocz do zawartości

hacintosh do 3500 pln


teargas666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam do wydania na komputer 3500 PLN i ani złotówki więcej.

To, co mam w tej chwili to klawiatura, myszka i kilka dysków 2,5 SATA, kostki ramu z laptopów.

Komputer musi spełniać warunki:

  • możliwość zainstalowania Hackintosha + Windowsa
  • muszę mieć możliwość podpięcia conajmniej 3 dysków 2,5" SATA (docelowo będzie to około 5 sztuk)
  • komputer będzie służył do pracy biurowej (księgowość, pisanie, liczenia etc), obróbki zdjęć do własnego użytku, montażu wideo do własnego użytku
  • gry pokroju Wiedźmin II (mam od tego PS4).
  • monitor do powieszenia na ścianie/uchwycie
  • ewentualna przyszła rozbudowa do dwóch monitorów w przyszłości 

Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która pomoże mi znaleźć odpowiedni zestaw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPCJA 1

Procesor: Core i5-9400F 619zł

Płyta główna: Gigabyte Z390 AORUS ELITE 783zł

RAM: https://www.morele.net/pamiec-hyperx-predator-ddr4-16-gb-3200mhz-cl16-hx432c16pb3k2-16-774211/   379zł

Grafika: RX 580 800zł

 

800+379+783+619=2581

 

Zostaje 1k na monitor. Czy to mało czy dużo nie wiem, to zależy co chcesz. Ile cali, IPS czy TS, 4K 2K czy HD.

Co ewentualnie można zmienić: Brać procesor z zintegrowaną grafiką (będzie mniej problemów), to bym obstawiał jako priorytet jeśli budżet pozwoli. Pamięci można brać 2666 i spokojnie je podkręcić do 3000, ale to raczej szkoda zachodu. Ewentualnie można jeszcze celować w używaną 580, wyjdzie z 150zł-200 taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, selphy napisał:

na tych komponentach podanych wyżej zainstaluję Mojave + kilka najbliższych edycji? Powiedzmy do 2023-24? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio planowałem zakup nowego kompa (z czego jednak zrezygnowałem bo zdecydowałem się jednak na laptopa) ale złożyłem sobie taki zestaw:

https://www.morele.net/inventory/info/90200406/

- 5 dysków tu na pewno nie włożysz bo obudowa jest bardzo mała - zmień ją na jakąś większą.

- budżet przekroczyłem o 120zł - możesz sobie zmienić procesor np. na i7-8700k albo kupić używkę ;) a i możesz nie kupować dodatkowego chłodzenia - stockowe od intela powinno wysarczyc a 350zł zaoszczędzisz

jak masz jakieś pytania to pisz

Edytowane przez arnon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.