Skocz do zawartości

Komputer wyłącza się podczas uśpienia


wujek_bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zrobiłem 2 zmiany w systemie:

  • Zainstalowałem nową grafikę: MSI RX 580
  • Zaktualizowałem system z 10.13.6 do 10.14.6
  • Zaktualizowałem Clovera do v5058. Nie zmieniałem nic w konfigu Clovera poza zmianą NvidiaWeb na false.
  • Zaktualizowałem kexty do najnowszych wersji: AppleALC.kext, Lilu.kext, RealtekRTL8111.kext, WhateverGreen.kext 

Od tego czasu, podczas uśpienia, bardzo często, ale nie zawsze, system wyłącza się. W logu systemowym nie widzę nic ciekawego. Wydaje mi się, że system nie wyłącza się w momencie przechodzenia w stan uśpienia, tylko po jakimś czasie będąc w stanie uśpienia. Przy wybudzaniu problemów nie ma - jeśli komputer się nie wyłączy, to każda próba wybudzanie kończy się sukcesem. 

Log systemowy: https://pastebin.com/2G2mE8e2 - wyłączenie nastąpiło po ostatnim komunikacie o 09:07:15
Konfig Clovera: https://pastebin.com/NGNQ7Tgq

Sprzęt taki jak w stopce, czyli: Asus Z87M-PLUS, i7-4790k, 16GB DDR3@1600, MSI RX 580 8GB

kexts.png

Edytowane przez wujek_bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 24 godziny nie wystąpił ani raz. Usunąłem z /Library/Preferences pliki: com.apple.PowerManagement.*.plist co spowodowało zresetowanie ustawień zasilania do wartości domyślnych. System odtworzył sobie te pliki podczas startu i od tego czasu wszystko jest OK.

Moje obecne ustawienia zasilania to:

pmset -g
System-wide power settings:
Currently in use:
 standby              1
 Sleep On Power Button 1
 womp                 1
 autorestart          0
 hibernatefile        /var/vm/sleepimage
 powernap             1
 networkoversleep     0
 disksleep            10
 standbydelayhigh     86400
 sleep                1 (sleep prevented by coreaudiod)
 autopoweroffdelay    28800
 hibernatemode        0
 autopoweroff         1
 ttyskeepawake        1
 displaysleep         10
 highstandbythreshold 50
 standbydelaylow      86400

Hibernacja jest więc wyłączona. Nie wiem natomiast jak było przed usunięciem wyżej wspomnianych plików. Na pewno świadomie jej nie włączałem, bo nigdy nie używałem hibernacji. Być może przy aktualizacji z 10.13.6 na 10.14.16 system sam ją włączył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.