Skocz do zawartości

Clover z i3-9100F z płytą Asus Prime Z270-P Mojave 14.X?


Dorma3d
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Idzie właśnie do mnie procesor i3-9100F, który chcę wpakować do zmodowanej płyty Asus Prime Z270-P.

Czytałem o tym procu i hackach, ale wiele pytań bez odpowiedzi. Widziałem na jednej stronie hiszpańskiej, ktoś sprzedawał hacka z i3-9100F za ok. 550 Euro, więc to musi działać.

Testowałem tę płytę na i3-8100, który sprzedałem i komputer działał dobrze na Windows 10, na Hacka mam jeszcze inny komputer.

Teraz jednak chcę postawić procesor 9 generacji na zmodowanej płycie 7 generacji. Windows to łyknie bez problemu, a hack.

Zastanawiam się, czy mi to pójdzie i czy w Cloverze trzeba zrobić jakiś Fake ID?

Konfiguracja byłaby jak dla Z270, tylko co z procem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to płyta po modzie jest jak Z370 czyli 8 generacja, w sumie różnice między płytą Z270 są prawie kosmetyczne.

To smbios 19.1 19.2 będzie w takim razie najbardziej właściwy dla 9 generacji i jedziemy na 10.14.4, bo wcześniej myślałem o 18.2 18.3.

Muszę teraz poszukać jakie niespodzianki mogą mnie spotkać, przykładowo usb3 itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 314TeR napisał:

Jak nie zaczniesz działać, to się nie dowiesz.

Zrób sobie klucz USB z Cloverem i eksperymentuj na nim, jak nie będzie wstawał, to uruchamiasz z np działającego Clovera na dysku.

Na razie nie mam na czym bo dopiero wysłany proc, dojdzie na dniach i muszę jeszcze kompa złożyć, dlatego zanim dojdzie wstępnie chcę się przygotować do niespodzianek.

1 godzinę temu, reyder napisał:

Jednym z problemów u ciebie będzie brak sprzętowego kodera/dekodera. Masz CPU które nie ma zintegrowanej grafiki, a na jej bazie większość iMac uruchamia tą opcję.

Mam jeszcze drugiego hacka, ale z tym sprzętowym dekodowaniem, to mnie zastrzeliłeś. I nie ma szans, aby to szło przez kartę dedykowaną znacznie wydajniejszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.