Jump to content
Sign in to follow this  
314TeR

ASUS Z97-A Broadwell i7-5775C OpenCore

Recommended Posts

Dawno nic ciekawego nie robiłem. Jakiś czas temu postanowiłem zmienić mojego obecnego Haswella - i7-4790K na Broadwella i7-5775C. Docelowo 5775C ma wylądować na moim Maximusie Impact VII, ale do czasu rozpracowania będę robił to na płycie zakupionej z CPU, czyli Z97-A.

Czemu High Sierra? Bo wciąż mam nvidię 1080Ti i nie zamierzam jej wymieniać na coś innego.

Lista To-Do Z97-A:

1. Konfiguracja Clovera pod SMBIOS iMac 16.1/16.2 (iMac Late 2015) i wystartowanie instalacji High Sierry.
  2. Modyfikacja BIOS o odblokowanie zapisu do NVRAM.
  3. Uruchomienie iGPU.
  4. Uruchomienie pozostałych podzespołów (LAN, AUDIO, USB) - to mam nadzieję, że będzie formalność. - W trakcie...
  5. Przeniesienie konfiguracji do OpenCore.

Broadwella o ile kojarzę nikt z użytkowników forum nie uruchamiał. Dawno też nic ciekawego się nie działo się na forum, może pora wrócić do korzeni i przypomnieć sobie frajdę z rozpracowywania nowej platformy sprzętowej. Postępy będę publikował na bieżąco, zamieszczał configi, etc oraz aktualizował pierwszy post o informację o stanie prac.

Jako, że dawno nie brałem czynnego udziału na scenie OSx86, to chętnie przyjmę pomoc z Waszej strony. Pora trochę odrdzewić się.

Jeśli temat podoba się Wam, to dajcie znać, dla siebie samego nie muszę nic publikować. ;)

Z Broadwelli, miałem okazję odpalać i5 5675C, i7 5775C, M-5Y10C i M-5Y71 kilka lat temu (2015-2016). Dwa ostatnie, ze względu na to, że to mobilne CPU, działają dość dobrze na identyfikacji MacBook8,1. Pierwsze dwa odpalają bez większych ceregieli na identyfikacji iMac16,2. Przy iMac16,1 było niestety trochę problemów z Irisem 6200 (losowo występujące freezy systemu).

W przypadku High Sierry i Iris Pro 6200, masz do dyspozycji następujące ig-platform-id:

0x16220000 (desktop, 1024 MB VRAM, LVDS, DVI-D, HDMI)
0x16220002 (mobile, 1536 MB VRAM, LVDS + 2x DP)
0x16220007 (desktop, 1536 MB VRAM, 3x DP, model name iMac16,2)

z czego od razu widać, że najlepszym wyborem powinien być 0x16220007 - bo to ten ukrywa się w iMac16,2.

@Estrax - jak zawsze wielce pomocne i kluczowe info. Instalacja 10.13.6 odpaliła na standardowym zestawie od Haswella - właściwie dodałem tylko w/w ig-platform-id 0x16220007 i właściwe dane smbios.

Oczywiście BIOS jak to ASUSy dla Z97 ma zablokowany zapis do NVRAM - zaraz zobaczę czy ciąg znaków się pokrywa z moją płytą, to zmodyfikuje moduł nvramsmi w biosie.

EDIT.

System już stoi, BIOS udało się zmodyfikować, zapis do NVRAM działa (patch od @reyder wersja 2 stąd działa). iGPU odpalone, teraz testuję czy wszystko działa. Sleep, restart, shutdown jest. Sieć działa, pozostało sprawdzić Audio i USB dokładnie.

Zrzut ekranu 2019-09-09 o 21.10.12.png