Skocz do zawartości

El Capitan RTL8139D z Clover


Jarekhunter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

wymieniłem Router na szybszy i zbieg okoliczności lub nie pada mi karta sieciowa: (Wiesza całego neta nawet w ustawienia nie mogę wejść, objawia się to przy obciążeniu łącza na full np. Przy pobieraniu pliku lub wysyłaniu na ftp.

router dalej śmiga i WiFi również a interfejs ethernet się wiesza, zero odpowiedzi na pingi itp. Testowałem na linuxie i też przerywa wysyłanie)

Posiadam kartę na pci dokładnie RTL8139.

Na linuxie Linux Mint śmiga wszystko ok, wysyłanie po ftp oraz obciążenie neta nie robi na niej żadnego wrażenia.

 

Jak zmusić ją do współpracy z moim systemem El Capitan 10.11.6

używam Clovera - stary kext wywaliłem do wbudowanej by zbędnie mi nie ładowało uszkodzonej sieciówki.

Już kilka kextów wgrałem do Clovera i nic - w profilu systemowym nie jest widoczna do configa dopisywałem npci=0x2000 lub npci=0x3000 bez zmian.

z IOFamilly nic nie kombinowałem.

 

Proszę serdecznie o radę jak tą małpę ruszyć - dziękuje serdecznie.

 

P.S Prośba do sz.p. Moderator(a/ki) o przeniesienie do właściwego działu - Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w ogóle ruszysz tę kartę w nowszych systemach. RTL8139 to bardzo stara karta, gdzieś w okolicy 10.7.x jeszcze pamiętam dawało się ją popchnąć, ale już wtedy była mocno przestarzała.

Z w/w wspomniałeś o uszkodzonej karcie wbudowanej - sprawdzałeś ją dokładnie? Miałem przypadki, że karty wbudowane potrafiły się "zawiesić" i dopiero odłączenie komputera od prądu i sieci odwieszało kartę, po czym działała ona poprawnie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego, wypięcie z prądu na całą noc. Mało tego w trybie recovery też ją zawiesiłem po kilku minutach po kilku testach speettest oraz pingowaniu adresu google.

Jest coś ewidentne nie tak z nią bo nawet pod linuxem nie działa jak powinna.

W takim razie co kupić nie drogiego na pci jeśli chodzi o kartę by nie było z nią problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bardzo fajne karty są na tym układzie tyle że ja nie mam wolnego żadnego portu pcie

potrzebuje leciwej karty na Pci.

Ważne tylko by działała mi na El Capitan.

gdy jednostkę wymienię to i tak wraz z kartą sieciową.

Prosiłbym o wypowiedzenie się co wam działało lub działa bo wiem że system dość stary na tej wersji oprogramowania.

Dziękuje serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.