Jump to content
bartulasdtv

Nie rozpoznany monitor.

Recommended Posts

Tego Gigabyte odpalałem z powodzeniem wiele razy.

W takim razie musisz szukać błędu albo w config.plist, albo w BIOS.

EDIT: A taka oczywista oczywistość - karta sprawdzona w innym systemie czy w ogóle działa?

Na tym samym configu i biosie idzie bezproblemowo HD 6450. Nie bardzo wiem czego szukać :(

Może jakiś inny model polecicie? Karta pod Windows zachowuje się poprawnie, próbowałem na innym dysku odpalić instalkę High Sierra, efekt ten sam. Po przejściu z trybu tekstowego  do graficznego ciemność. Brakuje mi już cierpliwości do niej, pójdzie do zwrotu. Co polecacie innego ?

45 minut temu, reyder napisał:

Jeszcze lepiej jakbyś zamieścił logi, wtedy zobaczyłbyś co dokładnie robi WG z kartą i co zmienia. Do tego potrzebny jest kext w wersji DEBUG.

Będzie to problematyczne, po pierwsze nie wiem jak taki log pozyskać, ale chętnie się dowiem (na przyszłość).

Po drugie karta już odesłana, może spróbuję innej, albo inny model. Tylko nie wiem co pójdzie na moim mobo i z moim prockiem no i rzecz jasna z Mojave ;)

Sprzęt jak ze stopki.

Edited by bartulasdtv

Godzinę temu, 314TeR napisał:

Dostałeś sprawdzoną propozycję, zrezygnowałeś z pomocy. Nowa karta może tak samo nie chcieć odpalić bo np problem nie jest w karcie a np konfiguracji clovera.

Nie zrezygnowałem, mam zamiar dalej walczyć z tematem. Na kartę miałem tylko gwarancję rozruchową dlatego tak szybko chciałem, a raczej musiałem ją odesłać. 
Czytałem na jakimś forum, trochę po niewczasie taki oto wpis:

WhateverGreen działa, wtedy kiedy stosowany jest sposób inicjalizacji auto-init. Nie możemy więc w naszym configu mieć zaznaczonego ŻADNEGO FixDisplay, ani InjectATI=Yes

Co prawda nie mam w configu injecta dla ATI ale miałem Inject Intel, może to to?

Planuję coś upolować na aledrogo i dalej walczyć.  
Pytanie  tylko czy dla HD 7770 jest jakaś alternatywa. 

7770 lub 7850 są okej. Opcjonalnie można szukać czegoś pokroju R9 270/R9 270X, ale sporo tych kart to totalny szrot. Z nowszych - RX460/RX560, tylko nie wiem, czy nie będzie konfliktów z Twoim UEFI.

Sytuacja się  posunęła do przodu.  Nowy HD 7770 ruszył ale tylko po HDMI,  byłem już nieco zrezygnowany, ale coś mnie podkusiło i podpiąłem TV pod niego i okazało się, że wszystko ok. 

Na tę chwilę mam sytuację taką: Komp spięty po DVI z monitorem= ciemność.

Komp spięty kablem HDMI - DVI z monitorem- pracuje poprawnie.

Cholernie zależy mi na możliwości spięcia zarówno kompa z monitorem jak i z TV.  

Miałem  chwilowo dla testów przejściówkę Display <-> DVI ale przy tym rozwiązaniu w ogóle monitor nie wystartował, nawet z poziomu BIOS, miałem info żeby sprawdzić czy kabel wpięty, więc podejrzewam, że przejściówka zrąbana

Ma ktoś jakiś pomysł jak zmusić to cholerne DVI do współpracy? A jak nie to może jakiś spliter  HDMI ? 

Zrzut ekranu 2019-09-23 16.57.31.png

Na 7770 z układem DVI + HDMI + 2 x mini DP powinny działać wszystkie wyjścia w macOS. Osobiście testowałem karty Gigabyte z takim układem i śmigał obraz na każdym z nich.

Nie jestem w stanie wymyślić logicznej przyczyny czemu nie działa po DVI.

W tym wypadku polecam Ci kupić adapter miniDP->DVI i do niego podłączyć monitor, a TV po HDMI. macOS często inaczej wykrywa monitory podpinane pod HDMI przez co obraz jest błędnie wyświetlany.