Skocz do zawartości

Problem z wybudzaniem po sleep


Rekomendowane odpowiedzi

Procesor i7 4790

Płyta Dell optiplex 9020

Ram Samsung DDR3 2x8GB (16GB) 1600Mhz PC3-12800U

Grafika Sapphire PULSE Radeon RX 580 8GB

Monitor LG 27UK850-W (podłączony do rx 580 przez DP DP)

Zasilacz SEASONIC FOCUS PLUS GOLD 550W ATX

 

Problem polega na wybudzeniu ze sleep w karcie RX 580. Nie wyświetla się poprawnie obraz? Przy zintegrowanej karcie działa wszystko dobrze nie ma problemów z wybudzaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi to być wina płyty. 
 

Zmieniałeś porty DP na karcie? Sprawdzałeś inny monitor? Trzeba wpierw wyeliminować oczywiste tematy. 
 

Do tego zostaje kwestia samego configu, czy nie używasz np czyjegoś DSDT, wersje BIOS płyty i vga. Jeszcze długo można by wymieniać i eliminować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 314TeR napisał:

Niekoniecznie musi to być wina płyty. 
 

Zmieniałeś porty DP na karcie? Sprawdzałeś inny monitor? Trzeba wpierw wyeliminować oczywiste tematy. 
 

Do tego zostaje kwestia samego configu, czy nie używasz np czyjegoś DSDT, wersje BIOS płyty i vga. Jeszcze długo można by wymieniać i eliminować. 

Zmieniałem pory na karcie w monitorze. Obraz. tylko wyświetla dp/dp Przez hdmi idzie tylko do połowy ładowania jabłka wtedy jaby zmienia rozdzielczość i brak obrazu. 

Znalazłem coś takiego na angielskich sronach identyczny problem ale za bardzo nie rozumiem jak to zrobić 

That summarizes my experience with RX570 as well. 

I do have the same Keyboard. When you said, the build sleeps with this keyboard swapped out, is that with or without the "Legacy Option Roms" enabled? DP/HDMI? Time for a new keyboard image.gif.bb1e35bd2a52bad6def006c8e6a89767.gif.

My magic recipe that has worked all day :lol::
1. Connect the monitor via HDMI. Enable "Legacy Option Roms", choose "AMD Graphics" in BIOS. If "Auto" is selected instead, then Preview app doesn't work for images.
2. Boot. When dGPU gets initialized the monitor starts going in and out of Power-save mode.
3. Wait until hard-disc activity stops. 
4. Hit the Power button to initiate sleep. System goes to sleep
5. Wake and Voila... all good from now on, including Sleep-Wake.
 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danielosx86 napisał:

Załącz config.plist

Bardzo dziwna sytuacja się stała. Przy podłączeniu przez hdmi/hdmi obraz robi się czarny przy ładowaniu jabłka do połowy. Ale gdy pozostawię go tak na dłużej przechodzi wtedy w stan uśpienia i gdy go wybudzam mam normalny obraz. 

Jeśli mam podłączony monitor dp/dp obraz przy jabłku ładuje się normalnie system startuje ale problem pojawia się przy wybudzaniu z uśpienia mam wtedy czarny ekran. 

config.plist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój config wygląda na gotowca, którego nie dostosowałeś pod swój komputer, na co wskazuje choćby brak sekcji SMBIOS. Integra powinna być włączona, ale bez żadnego wyjścia. Dedykowana grafika powinna być w DSDT jako GFX0. Możliwe, że poprawna konfiguracja rozwiąże problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danielosx86 napisał:

Twój config wygląda na gotowca, którego nie dostosowałeś pod swój komputer, na co wskazuje choćby brak sekcji SMBIOS. Integra powinna być włączona, ale bez żadnego wyjścia. Dedykowana grafika powinna być w DSDT jako GFX0. Możliwe, że poprawna konfiguracja rozwiąże problemy.

Jak mogę to zrobić? Są jakieś przewodniki czy coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Config poprawisz np. Clover Configuratorem, podstawowe patche do DSDT też tam znajdziesz. Poradnik jak uruchomić iGPU+dGPU znajdziesz na forum oraz  na https://www.insanelymac.com/forum/topic/334899-intel-framebuffer-patching-using-whatevergreen/ (w pierwszym komentarzu masz listę ig-platform-id, znajdz do swojej karty i interesuje Cie opcja z 0 connectors). Config pod grafikę wygenerujesz Hackintoolem.

Edytowane przez danielosx86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.