Skocz do zawartości

Komputer do edycji zdjęć, budżet 5k.


Trixel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dla znajomego składam komputer do edycji zdjęć. Budżet maksymalny to 5000zł. Zależy mi na jak największej kompatybilności. Na razie złożyłem sam coś takiego:

Tak jak mówię, zależy mi na stabilności dlatego może jest jakaś bardziej kompatybilna płyta do ~750zł.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Najlepiej brać płytę główną z Z370. Z reguły nie mają one tak dobrej sekcji zasilania (wystarczy jeśli nie jest to 9900K z OC) ale za to mają działający natywny NVRAM.
  • Bez Quick Sync nie odpalisz encodera/decodera na SMBIOS iMac (lepiej brać te procesory bez F)
  • RAM ok
  • dysk ok
  • Ja bym brał coś innego niż XFX, ale będzie działać
  • Chłodzenie pod OC np. TO albo coś tańszego, nie SPC
  • Zasilacz: TEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noctua to genialne coolery - niestety ich kolorystyka jest mocno kontrowersyjna. Jeśli obudowa ma być z oknem, to pewnie stawiasz na estetykę. Równie wydajny i dobry cooler, a cały czarny jest to  DARK ROCK PRO 4 https://www.bequiet.com/pl/cpucooler/1378.

Zasilacz - do takiego zestawy i to jeszcze z myślą o OC, nie brał bym najtańszej ekonomicznej linii Corsaira - wg mnie zdecydowanie warto dołożyć do czegoś porządnego jak np SeaSonic FOCUS Plus 850W - Ceny całego zestawu nie wystrzeli na orbitę, ale to jest już praktycznie drugi koniec skali, a w przyszłości jak zmienisz CPU/VGA etc to nie będziesz się martwił, że musisz też zmienić zasilacza.

Ram jak celujesz w 3000 to czemu nie 3200? 3000 i tak będą działać na 2933 a do tego nie będą się zgadzać domeny zegarowe, więc będą dodatkowe opóźnienia. Tu nieco więcej o tym pisałem:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhz nie jedynym elementem na który trzeba patrzeć. Timingi robią dużą robotę. FSB:DRAM ratio nie ma żadnego znaczenia na wydajność. Przy zwiększeniu częstotliwość (przy takich samych ustawieniach) zwiększy się wydajność (zapisu/ odczytu/ kopiowania). Każde kości będą zachowywały się inaczej, Samsung b Die, które skalują się z wzrostem napięcia są jedne z lepszych na które można trafić. Jeżeli kości chodzą na 3000 to w 95% można przestawić je na 3200 bez większego grzebania.

Kupowanie zasilacza na przyszłość nie jest dobrym pomysłem. Pamiętam jak Intel wprowadził nowe stany PM dla CPU i trzeba było zmieniać zasilacz aby były one wspierane. Ten zasilacz to nie jest pierwszy lepszy, który wybrałem. TUTAJ można obejrzeć jego bardzo szczegółowy test po polsku. 550W - 600W zostanie jeszcze sporo zapasu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.