Skocz do zawartości

Asus Z390 -dysk systemowy M2 dla 10.15


Najrad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to najlepsza opcja, ale i nie jest to również najgorsza opcja. Na minus to, że zauważalnie zwalnia przy długotrwałym zapisie (wystarczy tylko, że bufor się zapcha i już prędkości lecą znacznie w dół, nawet do 150-200 MB/s), a przy zapchaniu na poziomie 80-90% potrafi spaść nawet i do zapisu na poziomie 100 MB/s. Rekompensuje ceną. Osobiście bym się kierował w stronę Samsunga, gdyż od czasu do czasu idzie wyrwać 970 Evo Plus w podobnych pieniądzach (z FV), ale jeśli budżet Cię na sztywno trzyma, to i ten SX8200 Pro nie powinien być zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Samsunga NVMe 970 EVO plus 500GB. Postawiłem nie bez problemów 10.15.1( instalacja ruszyła dopiero po dodaniu argumentu "agdpmod=pikera", bez niego na drugim etapie instalacji miałem ciągłe restarty)  ale... Asus dołożył do płyty fajne radiatory do gniazd M2, takie z pastą termoprzewodzącą, a Samsung przykleił na swój dysk papierowe naklejki z nazwą itp... nie wiem czy zostawić ten dysk bez radiatorów, czy nakładać na papierki, bo odklejanie tych papierków to masakra, trzymają jak element konstrukcyjny, no i nie wiem czy bez papierków działa gwarancja, a jest jej 5lat, więc...

Edytowane przez Najrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na radiatorach są termopady to ja bym przykleił na naklejki nie powinny się zniszczyć. Albo zostawił „goły” dysk na pewno się nie przegrzeje przy normalnym użytkowaniu, ewentualnie nastąpi throttling i spadnie prędkość jeśli będziesz go katował. Sam mam 970pro bez radiatora i temp. w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuję od dwóch trzech godzin na FCPX, oprócz tego jak widzę przenoszone są moje audiobooki do książek ( ok 160 GB)  i temperatura dysku ( według iStat to 60 stopni. Dysk chodzi bez radiatora, ale z otwartą obudową - bo nie mogę się zdecydować czy naklejać czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.