Jump to content
Najrad

Asus Z390 -dysk systemowy M2 dla 10.15

Recommended Posts

Nie jest to najlepsza opcja, ale i nie jest to również najgorsza opcja. Na minus to, że zauważalnie zwalnia przy długotrwałym zapisie (wystarczy tylko, że bufor się zapcha i już prędkości lecą znacznie w dół, nawet do 150-200 MB/s), a przy zapchaniu na poziomie 80-90% potrafi spaść nawet i do zapisu na poziomie 100 MB/s. Rekompensuje ceną. Osobiście bym się kierował w stronę Samsunga, gdyż od czasu do czasu idzie wyrwać 970 Evo Plus w podobnych pieniądzach (z FV), ale jeśli budżet Cię na sztywno trzyma, to i ten SX8200 Pro nie powinien być zły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiłem Samsunga NVMe 970 EVO plus 500GB. Postawiłem nie bez problemów 10.15.1( instalacja ruszyła dopiero po dodaniu argumentu "agdpmod=pikera", bez niego na drugim etapie instalacji miałem ciągłe restarty)  ale... Asus dołożył do płyty fajne radiatory do gniazd M2, takie z pastą termoprzewodzącą, a Samsung przykleił na swój dysk papierowe naklejki z nazwą itp... nie wiem czy zostawić ten dysk bez radiatorów, czy nakładać na papierki, bo odklejanie tych papierków to masakra, trzymają jak element konstrukcyjny, no i nie wiem czy bez papierków działa gwarancja, a jest jej 5lat, więc...

Edited by Najrad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli na radiatorach są termopady to ja bym przykleił na naklejki nie powinny się zniszczyć. Albo zostawił „goły” dysk na pewno się nie przegrzeje przy normalnym użytkowaniu, ewentualnie nastąpi throttling i spadnie prędkość jeśli będziesz go katował. Sam mam 970pro bez radiatora i temp. w normie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pracuję od dwóch trzech godzin na FCPX, oprócz tego jak widzę przenoszone są moje audiobooki do książek ( ok 160 GB)  i temperatura dysku ( według iStat to 60 stopni. Dysk chodzi bez radiatora, ale z otwartą obudową - bo nie mogę się zdecydować czy naklejać czy nie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.