Jump to content
Najrad

Jak przenieść bibliotekę "książki" na dysk zewnętrzny?

Recommended Posts

Nazbierałem ok 160GB audiobooków, a są to tylko te pozycje do których chciałbym jeszcze kiedyś wrócić. W Mojave mam całą bibliotekę iTunes na zewnętrznym dysku. Po aktualizacji do 10.15.1 audiobookami zarządza apka "Książki" i z miejsca przenosi całą bibliotekę na dysk systemowy. Czy da się jakoś przenieść na inny dysk tę bibliotekę? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to nie wpadłem :) a da się z kolei bibliotekę "music" przenieść poza dysk systemowy? Pytam bo akurat tam nic nie mam.

Dobra... nie było pytania. Da się.

Edited by Najrad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tę bibliotekę mam na dysku niesystemowym, w dodatku Fusion. Od dawna, gdy jeszcze było iTunes (nawet katalog tak się nazywa). Trzymałem audiobooki jako muzykę, choć wówczas była w iTunes specjalna opcja dla audiobooków, która jednak bardzo szwankowała - audiobooki mnożyły się na ekranie, jak króliki, co nie występowało w muzyce. Jak już się zorientowałeś, iTunes Library mogło być w dowolnym miejscu, tak jak Music teraz, a więc załatwiało to (i załatwia nadal) sprawę wielkich rozmiarów zbiorów. No a teraz aplikacja Books nadal jest niedopracowana. To już nie tylko brak łatwej możliwości przeniesienia zbioru książek na inny dysk.. Głównym problemem jest to, że audiobooki podzielone na rozdziały "czytają" się od sasa do lasa, np. rozdział jedenasty po rozdziale trzecim, a piąty po czterdziestym. W Music ten problem nie występuje. Oczywiście wszystko zależy od pochodzenia audiobooków. Generalnie uważam, że nowe systemy od Apple są coraz gorsze, coraz mniej dopracowane, pomimo szeregu bet, publicznych i deweloperskich, a także częstym (do znudzenia) upgrade'om. I mówiąc kolokwialnie wytartym sloganem: Apple schodzi na psy. Niestety, alternatywy na horyzoncie brak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.