Jump to content
Najrad

FCPX render z zakłóceniami pod 10.15.1

Recommended Posts

Zainstalowałem ostatnio 10.15.1 jako update z 10.14.6 i mam problem z kodowaniem do h264 bezpośrednio z timeline. W pliku wynikowym występują czasami artefakty, trwa to ułamek sekundy, ale jednak są. Czy ktoś potwierdza jakiekolwiek trudności z kodowaniem na Catalinie? Jeszcze jedno.... podczas pracy w FCPX jak odtwarzam materiał na timeline, również zdarzają sie - nawet dosyć często - artefakty, ale są losowe, jak jeszcze raz puszczę play, to już nie występują, więc nie zwracałem na to uwagi. Dziwne jest też wykorzystanie iGPU... jakieś takie mizerne. Renderuję ten sam projekt jeszcze raz na 10.14.6 i tu iGPU chodzi pod pełnym obciażeniem 1.2GHz cały czas, a na Catalinie punktowo skacze na 0.35GHz maksymalnie. Próbowałem na Cloverze i na OpenCore, ale rezultat taki sam.

Edited by Najrad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprawiłem nieco konfig według rad @reyder i @danielosx86 z tego wątku i nadal na Mojave jest znacznie szybciej niż na Catalina. Obciążenie iGPU jest znacznie niższe niż na tym samym projekcie kodowanym pod Mojave.

Edited by Najrad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po wywaleniu WEG, iGPU pracuje na 100% zarówno podczas kodowania, jak i w trakcie podglądu materiału na timeline. Z WEG, iGPU podczas montażu- czyli normalnej pracy na timeline - obciążona jest jedynie w 1/4 w rezultacie pliki 4k np z Mavica tną się lekko przy podglądzie, natomiast kodowanie pliku wynikowego obciąża iGPU również w 100%. Minusem pozbycia się WEG jest czarny ekran.... w moim przypadku na obu wyjściach DP. Natomiast HDMI i DVI dają obraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.