Skocz do zawartości

Sleep - wybudzanie


reyder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś odkryje dlaczego mac budzi się tylko w nocy około 2:00, Potem co 10 min, czasami 5 i tak do 4:00. Potem czasami obudzi się raz o 6:00. Czasami jedną noc jest ok, żadnego wybudzenia. Niech piszę.

Próbowałem wszystkiego, sprawdzałem Logi, modyfikowałem pliki systemowe, przekopałem każdy wątek w internecie i nic.

Przyczyną wybudzania jest RTC. Z góry mówię że BT, Wifi, Powiadomienia, Find My Mac, Usługa DNS nie przynoszą zmian. Jak ktoś napotkał ten sam problem i go rozwiązał niech pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nic to nie zmienia. W logach nadal widzę że jak idzie w sleep to planuje kolejne wybudzanie za "ileś" minut. Jest to darkwake, flaga nic nie zmienia.

W logach:

Process mDNSResponder Created MaintenanceWake

RTC Maintenance

Wake reason: RTC (Alarm).

Modyfikowałem specjalnie mDNSResponder aby powyłączać mu opcje, nic to nie zmienia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem, w logach również widziałem wtedy komunikat Wake reason: RTC (Alarm) z tym, że w moim przypadku system dodatkowo wieszał się przy próbie wybudzenia: https://hamac.pl/topic/12391-aktualizacja-do-el-capitan-asrock-z87-pro4-gtx960-brak-autosleep#comment-116266

Nie udało mi się znaleźć przyczyny, ale uważam, że problem związany był w jakiś sposób, z ustawieniami zarządzania energią ponieważ udało mi się go przypadkiem rozwiązać grzebiąc w ustawieniach zasilania. Z tym, że to mógł być zupełny zbieg okoliczności. Płyty głównej, na której ten problem występował, nigdy nie udało mi się w pełni okiełznać. 

Spróbuj przywrócić domyślne ustawienia za pomocą: pmset restoredefaults

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To jest jakis bug w Catalinie, mnie orginalny MBP się wybudza i restartuje, takie błędy wypluwa raport:

1. "panic(cpu 1 caller 0xffffff7f9e4efa8d): watchdog timeout: no checkins from watchdogd in 92 seconds (1071 total checkins since monitoring last enabled)"

2. "panic(cpu 0 caller 0xffffff80102a295c): Sleep transition timed out after 180 seconds while entering darkwake on way to sleep. Suspected bundle: com.apple.iokit.IOGraphicsFamily. Thread 0x74.
Failure code:: 0xd5f2a20d 00000031"

Podobne zdazenia dochodza rowniez na orginalnym MP,  tylko tam w raporcie jest cos jeszcze o EFI.

Jest tego duzo na zagranicznych forach.

Edytowane przez JEDI_V
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.