Jump to content
Sign in to follow this  
reyder

Sleep - wybudzanie

Recommended Posts

Jeżeli ktoś odkryje dlaczego mac budzi się tylko w nocy około 2:00, Potem co 10 min, czasami 5 i tak do 4:00. Potem czasami obudzi się raz o 6:00. Czasami jedną noc jest ok, żadnego wybudzenia. Niech piszę.

Próbowałem wszystkiego, sprawdzałem Logi, modyfikowałem pliki systemowe, przekopałem każdy wątek w internecie i nic.

Przyczyną wybudzania jest RTC. Z góry mówię że BT, Wifi, Powiadomienia, Find My Mac, Usługa DNS nie przynoszą zmian. Jak ktoś napotkał ten sam problem i go rozwiązał niech pisze.

Tak, nic to nie zmienia. W logach nadal widzę że jak idzie w sleep to planuje kolejne wybudzanie za "ileś" minut. Jest to darkwake, flaga nic nie zmienia.

W logach:

Process mDNSResponder Created MaintenanceWake

RTC Maintenance

Wake reason: RTC (Alarm).

Modyfikowałem specjalnie mDNSResponder aby powyłączać mu opcje, nic to nie zmienia.

W pmset wszystko sprawdzałem. Teraz popatrzyłem jeszcze na  nvram i jedna opcja jest trochę podejrzana:

LocationServicesEnabled jest ustawiona na 1

mimo, że przez system wyłączyłem wszystko z tym związane. Zobaczy czy to ma jakiś związek, ale wątpię.

Miałem kiedyś podobny problem, w logach również widziałem wtedy komunikat Wake reason: RTC (Alarm) z tym, że w moim przypadku system dodatkowo wieszał się przy próbie wybudzenia: https://hamac.pl/topic/12391-aktualizacja-do-el-capitan-asrock-z87-pro4-gtx960-brak-autosleep#comment-116266

Nie udało mi się znaleźć przyczyny, ale uważam, że problem związany był w jakiś sposób, z ustawieniami zarządzania energią ponieważ udało mi się go przypadkiem rozwiązać grzebiąc w ustawieniach zasilania. Z tym, że to mógł być zupełny zbieg okoliczności. Płyty głównej, na której ten problem występował, nigdy nie udało mi się w pełni okiełznać. 

Spróbuj przywrócić domyślne ustawienia za pomocą: pmset restoredefaults