Skocz do zawartości

Mac Pro 3.1 + Catalina/dosdude - działa i zapyla :)


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wynika z moich wątków z przed wielu miesięcy, próbowałem walczyć z H Sierra i Mojave + karty NV 710 i Radeon HD 7950 - poległem. Kupiłem Mac Book Pro i w efekcie MP 3.1 poszedł się na kilka miesięcy kurzyć. Zaświtała mi nawet myśl odsprzedania, ale dzisiaj ściągnąłem nowego patcha dosdude i spróbowałem w ciemno.

Cud - zadziałało. Mam Catalina 10.5.1 + HD 7950. Działa wszystko włącznie z "metalem". Wybudzanie z usypiania działa - generalnie te karty pod H Sierra i Mojave zawieszały maszynę przy wybudzaniu z uśpienia.
Jedynie coś nie tak z RAM - mam 2x4G i 2x2G, a pokazuje 2x4 i 2x1G. To muszę sprawdzić.
WiFi działa, BT jeszcze nie sprawdziłem.
Czyli ogólnie działa wszystko.Jednym słowem pozostaje w domu te 50 kg. :)
Piszę to dla tych, którzy potrzebują Cataliny, choćby dla współpracy z nowymi systemami w iPhone i iPad, no i chcą mieć kilka nowości w systemie.

P.s.
Nie sprawdziłem jedynie w karcie grafiki innych wyjść poza DVI (mam jeszcze 2xDP i HDMI).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam rowniez MP 3.1, walczylem z GTX650, mial kepler dzialac nie udalo sie, pod winda bez problemow. Skoro od Mojave sa zaszyte kexty pod RXy to nabylem RX480, walcze wg. tego watku  https://www.theitsage.com/install-radeon-rx-480-gpu-macos-sierra/#amd-macos

Mam na pulpicie zmodyfikowane kexty (dodane ID rx480) , ale nie udaje mi sie ich podmienic w System/Library/Extensions (zakaz wjazdu), czy problemem jest brak trybu recovery i nadania odpowiednich uprawnien w terminalu?

Obecny system to patchowana Catalina.

Drugi problem to to, ze pod windows 10 nie chce sie zainstalowac sterownik do tej karty, wyrzuca blad 307.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki Polarisów wymagają do działania CPU z SSE4.2 - problem w tym, że Twój CPU nie wspiera tych instrukcji, więc o normalnie działających tych GPU możesz zapomnieć. Max co wsadzisz do swojego sprzętu to R9 280X/R9 290X lub ich odświeżone modele z serii 300, bazujące na maksymalnie GCN2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://dosdude1.com/catalina/changelog.html

i zobacz opis patcha 1.2.0

Po za tym SSE4.2 to instrukcja a nie fizyczna negacja obslugi tego czy czegos innego.

Czy problemem, ze nie moge modyfikowac /System/Library/Extensions , jest fakt, ze obecny system nie posiady opcji recovery?, co prawda w terminalu na pendrivie instalacyjnym wpisalem csrutil disable i widac efekt w preferencjach systemowych-->ochrona i prywatnosc, ale dalej nie moge podmienic zmodyfikowanych kextow. Istnieje inna metoda uzyskania dostepu?

Edytowane przez JEDI_V
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie ma znaczenia, że masz ten patch na poziomie OS, skoro ta karta nie funkcjonuje poprawnie już na poziomie BIOSu. Jak wspomniałem wcześniej, max co wsadzisz na tę platformę to GCN2, więc maksymalnie R9 280X/R9 290X lub ich refresh z serii 300.

Co do modyfikacji S/L/E, zweryfikuj uprawnienia do zapisu, spróbuj też z poziomu roota, a nie tylko konta administratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.01.2020 o 17:27, Estrax napisał:

Przecież to nie ma znaczenia, że masz ten patch na poziomie OS, skoro ta karta nie funkcjonuje poprawnie już na poziomie BIOSu. Jak wspomniałem wcześniej, max co wsadzisz na tę platformę to GCN2, więc maksymalnie R9 280X/R9 290X lub ich refresh z serii 300.

Co do modyfikacji S/L/E, zweryfikuj uprawnienia do zapisu, spróbuj też z poziomu roota, a nie tylko konta administratora.

Zobaczymy jutro, wymieniam się na R9 380 2GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu wspomniany patch jest skopany. Niestety, nie dysponuję takowym trzynastoletnim muzeum, aby móc takie rzeczy sprawdzić po własnej stronie. Źródeł problemu może być masa. Nie zmienia to faktu, że max GPU jakie widziałem, że działają na MP3,1, to były Radeony R9 280x i R9 290x i ich odświeżone wersje z serii 300. Problemów na tym sprzęcie z każdą aktualizacją będzie coraz więcej, stąd osobiście polecam przesiadkę na coś nowocześniejszego - wystarczy w zasadzie którykolwiek z aktualnych desktopowych i5, by wciągnąć nosem te dwa Xeony i jeszcze mieć zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.