Skocz do zawartości

Aktualizacja Z97 do Cataliny


BestPlay
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Ratio napisał:

Wkleiłem Dla konfiguracji iGPU (bez wyjść) + dGPU - w BIOS trzeba włączyć iGPU, ale jako podstawową ustawić vga z złącza PCI-E. W biosie mam ustawioną kartę PCI czyli moją Gt 640 ale podglądu jpg i tak nie mam.

Rzuć okiem na ten temat: https://hamac.pl/topic/16082-niedziałający-podgląd-jpeg/
Ja musiałem dodatkowo ustawić multimonitor na enable.

Sprawdź też czy wpisany przez ciebie platform-id (w podanym przykładzie jest to ciąg znaków BAASBA==) jest poprawny. Cytowany kod nie nadaje się do kopiuj/wklej - patch musi być zgodny z twoją płytą główną. Cytowany fragment zadziała tylko na platformie Haswell z HD4600 (w dodatku nie w każdym wypadku bo na tej platformie występują 2 platform-id: 0x0412000B oraz 0x04120004). 

Zainstaluj Hackintool. W głównym menu wybierz "Patch" i sprawdź jaki masz platform-id. Następnie kliknij w menu na dole i tam również wybierz "Patch". Hackintool wygeneruje wtedy patch dla twojej twojej konfiguracji. Zwróć też uwagę na PciRoot


Wyczerpujący opis znajdziesz tutaj: https://www.tonymacx86.com/threads/an-idiots-guide-to-lilu-and-its-plug-ins.260063/#Headless

hackintool.thumb.png.1e41b72fe14792691da426357ac7df38.png

Edytowane przez wujek_bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 314TeR napisał:

Co masz dokładnie na myśli? 

Myślę, że @reyder przez "tę funkcjonalność" miał na myśli patchowanie AppleVPA dodane w wersji 1.2.9, które zastępuje NoVPAJpeg.kext, o którym prawdopodobnie mówił @Ratio.

Ten kext wyłącza sprzętową akcelerację dekodowania JPEG, co jest obejściem problemu niedziałającego poglądu JPEG. Patch aktywujemy dodając parametry shikigva=32 shiki-id=Mac-7BA5B2D9E42DDD94 do boot args.

Edytowane przez wujek_bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.