Skocz do zawartości

Fujitsu Esprimo P720 - Clover nie bootuje instalacyjnego pendrive z macOS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Tak jak w temacie instalacja macOS 10.11

nie chce ruszyć, clover unibootx

w uefi ładnie startuje lecz nie może załadować systemu.

W clover wybierając pendrive z macOs i zatwierdzając Enter , pojawia mi się w lewym górnym rogu do połowy wyświetlacza taki oto pasek z łożony z krzyżyków:6417EF49-7043-4980-8CDA-DD360F73E086.thumb.jpeg.97f93a3248ceb8409fa4ae1393e79f83.jpeg

+++++++++++++++++++
, i tak stoi przez 10-20 min. ,i restart kompa.

TESTOWAŁEM PENDRIVE Z CLOVEREM JAK I TEN Z MACOS NA INNYM KOMPIE WSZYSTKO ŁADNIE DZIAŁA I INSTALACJA RUSZA. 

Mój sprzęt:

Fujitsu Esprimo P720

-płyta główna z Chipsetem Q85 Haswell

-CPU i3 4130

-GPU Geforce gt640

Używam unibootx clover ,ostatnie wydanie 

z konfiguracją pod Z87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem podobną sytuację, z tym że ja zainstalowałem najnowszego Clovera na pendrive aby przetestować czy bootuje mi już zainstalowany system, zatrzymuje się na podobnym momencie, nie bootuje niestety do systemu.

Również konfiguracja Z87. Poruszałem to w innym temacie, ale wrzucam też tutaj dla zasięgów.

 

75456635_2407622996026743_2157454423167598592_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierałem też High Sierrę, tylko że jakiś inny ten obraz , nie mogłem z poziomu terminala utworzyć instalki - po wprowadzeniu komend do terminala i podaniu hasła  komp jakby nagle spowolnił , zostawiłem go tak na godzinę, mając nadzieję że obraz się utworzy, ale nic to nie dało.

Komendy do utworzenia instalacyjnego pendrive wziołem ze strony Appla.

Instalkę próbowałem wykonać na drugim hackintosh z Cataliną na pokładzie. 
No ale jeszcze raz spróbuję  i dam znać.

Edytowane przez JWRomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc.

Pobrałem High Sierrę , utworzyłem instalacyjnego pendrive.

Tym razem clover pokazał to co na drugim zdjęciu-co kolega załączył, mineło jakieś 30min. i instalacja ruszyła.

System się ładnie zainstalował , zainstalowałem też clover na esp dla komputerów z uefi, przeniosłem cały katalog efi z unibootx do partycji efi i zrestartowałem komputer ale nic nie wystartowało, szukał dysku.

W biosie bootowanie dysku ustawiłem dobrze, ale odpalę system jeszcze raz z pena unibootx i zainstaluję clover dla zwykłego bios , czyli tak jak wcześniej.

Ciekawostką jest dla mnie to że z pendrive załaduje tylko unibootx w uefi bo jeśli bym chciał tą drugą wersję w legcy to error, a clovera zainstalowanego na partycji efi to nie załaduje - bo nie widzi dysków do załadowania.

Edytowane przez JWRomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dodać wpisy startowe do UEFI, wskazujące gdzie znajduje się bootloader UEFI. Większość płyt sama rozpoznaje, ale Ty masz płytę niestandardową. Takie wpisy powinno się dodać z poziomu clovera odpalonego z pendrive'a - opcja pod kółkiem zębatym, "Clover boot options" czy jakoś podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2019 o 13:51, 314TeR napisał:

A w które miejsce na dysku to pobiera ? Bo nie mogę odszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2019 o 22:37, 314TeR napisał:

Musisz dodać wpisy startowe do UEFI, wskazujące gdzie znajduje się bootloader UEFI. Większość płyt sama rozpoznaje, ale Ty masz płytę niestandardową. Takie wpisy powinno się dodać z poziomu clovera odpalonego z pendrive'a - opcja pod kółkiem zębatym, "Clover boot options" czy jakoś podobnie.

Nie dodałem wpisów bo nie bardzo wiedziałem jakie, ale zresetowałem nvram 

i teraz komputer widzi partycję efi i załadowuje clover w uefi.

Tyle że oczywiście mam pasek+++++++
i jak sobie cierpliwie ! ok.30 min. poczekam ,to High Sierra ładnie się uruchomi , ale taki efekt mnie nie zadowala.

Na insanelymac doczytałem że uruchamiali skrypt aptiomemoryfixbuilder.sh w terminalu i problemów z tym paskiem nie było. , ale już tego nie można pobrać.https://www.insanelymac.com/forum/topic/331381-aptiomemoryfix/?page=2#comment-2567294

 

Edytowane przez JWRomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.