Skocz do zawartości

Dual Boot Windows - czarny ekran


Yabkoy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem ostatnio zainstalować hackintosha, lecz bez pozbywania się windowsa.

Oby dwa systemy są zainstalowane w UEFI. 

Wszystko działa mac się uruchamia, lecz jest problem z windowsem.

Chciałbym aby mógł on się bootować przez Clover, jest opcja Boot Windows EFI i po próbie bootowania, pojawia się białe kółko sygnalizujące ładowanie się systemu.

Po zakończeniu ładowania pojawia się czarny ekran i nic nie da się zrobić.

Nie potrafię znaleźć żadnego rozwiązania, więc to piszę. 

 

 

Podstawowa Specyfikacja:

Płyta główna - Gigabite GA-Z97-HD3

Procesor - Intel I5 4570

Ram - 16 GB

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows był instalowany w UEFI.

 

Zresetowałem ustawienia BIOSU, lecz efekt jest taki sam. Nie używam VGA, Tylko DisplayPort, albo HDMI. Ogółem to przy włączaniu gdy wybieram bootowanie przez F12 to Windows normalnie się uruchamia, lecz gdy próbuję przez clover to pojawia się kłódki ładujące i po chwili czarny ekran ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VGA (ang. Video Graphics Array) – standard kart graficznych IBM-PC ustanowiony w 1987 roku.

To Co ty masz na myśli pisząc VGA - to złącze analogowe DB15, często mylnie nazywane VGA. Ja pisząc VGA mam na myśli dokładnie katę graficzną.

 

Dlaczego windows startuje przez F12 a nie chce z Clovera? Nie mam pojęcia - ważne jest aby jeśli to możliwe koniecznie WYŁĄCZYĆ CSM w BIOSie, z configów usunąć sterownik CsmVideoDxe.efi z driverów UEFI i upewnić się na 100% czy startujesz w czystym UEFI bez CSM. Clover od dawna już nie bardzo wspiera instalacje Legacy Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie do końca rozwiązuje problemy. Bez iGPU nie działa dekodowanie i quick sync. 
 

Powinieneś zostawić iGPU włączone, ale jako podstawową ustawić VGA w PCI-E, a do configu dodać stosowny wpis. Poszukaj w moich postach przykładu, podawałem go w ostatnich 2-3 dniach. 
 

Edit: Znalazłem, tu opisywałem co zrobić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.