Skocz do zawartości

Instalacja mac OS na AMD Ryzen 1700 i B450M Mortar


grzesiek811
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po kilku latach przerwy od mac OS zmodernizowałem komputer na procesor AMD Ryzen 7 1700. Uznałem, że mac OS nie jest mi potrzebny. Jednak jako, że wiem, że jest możliwość instalacji systemu AMD mam ochotę zainstalować go jednak.

Moja konfiguracja:

Procesor: AMD Ryzen 7 1700

Pyta główna: MSI B450M Mortar

Ram: 16 GB DDR4 3000 MHz Corsair

Karta graficzna: Gigabyte GTX 1060 6GB Gaming G1

Wiem, że ten sprzęt jest wyjątkowo nieprzyjazny dla mac OS. Nie dość, że AMD Ryzen to jeszcze GTX 1060. Wiem, że GTX 1060 ogranicza mnie do High Sierra. Mam obraz High Sierra 10.13.6 (17G65) i dostęp do Mac OS Mojave na VMware.

Korzystałem z poradników na vanilla.amd-osx.com i ich config.plist pod AMD Ryzen. Niestety mam kernel panic i instalator nie startuje. 

spacer.png

Czy to wina złych sterowników clovera czy config.plist?

Chyba zbyt długa przerwa i muszę wszystkiego się uczyć od nowa.

Edytowane przez grzesiek811
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że dopiero teraz odpisuję, ale mam bardzo mało czasu ostatnio.

Rzeczywiście gdzieś po drodze zapodział się NullCPUPM. Wrzuciłem, ale nic nie dało, dalej mam ten sam błąd.

Włączyłem w cloverze fix HPET I też to samo.

Config.plist mam w katalogu z nazwą płyty. A gdzie najlepiej dawać kexty dla High Sierra? Do katalogu 10.13 czy other?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cały czas masz KP z AICPM - to może identyfikacja jaką wybrałeś jest zła. To ewidentnie problem z obsługą PM, macOS nie ogarnia AMD.

Kexty dodając do folderu 10.13 ładowane są tylko w 10.13. Natomiast po dodaniu do Other ładowane są w każdej wersji o ile kext wspiera ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W końcu pisze z hackintosha

Okazało się, że pierwszy installer, który przygotowałem był dobry, ale zmylił mnie błąd, który pojawił się już przy próbie instalacji:

spacer.png

Okazało się, że trzeba było zmienić datę w systemie. Zmieniłem z 2019 na 2016 i system się zainstalował. GTX 1060 też już działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.