Skocz do zawartości

Rozłączanie "Airpods2 :-)" z Macbook pro mid2012


roratoga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawiłem sobie "airpodsy"  tak idealnie sklonowane że naprawdę nie ma się czego przyczepić.Zarówno jakość dźwięku jak i wykonanie i czas pracy mucha nie siada.

Po podłączeniu do iphona 8 wszystko działa wzorowo.

To tytułem wstępu.

Chciałem te słuchawki podłączyć do swojego macbooka na którym jest Catalina i windows10. O ile na windowsie10 słuchawki podłączyły się i sparowały bez problemu to na osx mam problem.

Słuchawki są widoczne daję połącz i po podłączeniu zaraz się odłączają i tak cały czas - jednym słowem nie działają.

Próbowałem alt+shift wyzerować moduł bt i urządzenia a także usunąć urządzenia bez rezultatu. Nie pomaga także reset pram.

Może spotkał się ktoś z takim problemem i może coś pomóc?

Z góry serdecznie dziękuje.

Edytowane przez roratoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać kloner nie testował takiej sytuacji i coś jest skopane z tym prawie idealnym klonem.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to spróbować i wymusić zmianę używanego kodeka przez BT - są metody aby wymusić zmianę z AAC używanego przez Apple na np APT/APTX. Widziałem gdzieś w internecie stosowną instrukcję. Trzeba parę komend w terminal wklepać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wiedzieć o możliwości zmiany, nie słyszałem o tym, poniżej jak z palca przełączyć.

Terminal commands for enabling AAC and aptX Codecs
To enable aptX, input the following command, press Enter, and type your user password if prompted:
sudo defaults write bluetoothaudiod "Enable AptX codec" -bool true

Alternatively, to enable AAC, input the following and press Enter:
sudo defaults write bluetoothaudiod "Enable AAC codec" -bool true

To disable either codec via Terminal, simply replace -bool true with -bool false at the end of the command.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.