Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu by zaktualizować się do Mojave/Catalina


nurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Okazało się, że nie mogę kolaborować w jednym projekcie FCPX między Macbookiem, a Hamaciem, bo na Hamacu jestem na High Sierra ?
Chciałbym aby ktoś mi powiedział, co powinienem wymienić aby zrobić update kompa, by ten jak najlepiej (stabilność i działające usługi itp są najważniejsze) działał na nowych systemach.

Obecny konfig:

  • Intel i7-8700K
  • Asus ROG STRIX Z370-F GAMING DDR4 1151 
  • ASUS GeForce GTX 1060 DUAL 6GB GDDR5 DUAL-GTX1060-6G
  • RAM G.SKILL DDR4 3200 MHz (2x8GB)

Pewnie będę chciał dokupić jeszcze dwie takie same kostki ramu żeby było 32GB.

Czy wystarczy że zmienię kartę na Radeona (lepiej 5700 czy vega 56 dla lepszej zgodności czy nie ma to żadnego znaczenia?)

Druga kwestia:

Komp konfigurowała (i składała :D) mi osoba, która się na tym zna. Ja nie chce się w tym babrać za bardzo. Czy zaproponowane przez was zmiany powodują że trzeba zmieniać jakieś pliki czy coś takiego (pojęcie typu kext jest dla mnie obce - taki jest mój poziom wiedzy i zaangażowania w temat ;)).

Ogromne, ogromne dzięki za każdą chęć pomocy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii sprzętu to jedynie grafika do wymiany ponieważ Nvidia nie jest już wspierana. Jeśli chodzi o konfig, to na pewno musisz zaktualizować Clovera, kexty i sterowniki UEFI przed aktualizacją do 10.15. Jeśli nie masz o tym pojęcia i chcesz się dokształcić to pomożemy - udostępnij obecny konfig, najlepiej cały katalog EFI. Jeśli nie, to pozostaje ci kontakt z osobą, która składała ci kompa. 

Edytowane przez wujek_bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Vega 56 jak i RX 5700 są oficjalnie wspierane przez apple: https://support.apple.com/en-us/HT208544

Producentem karty (jak Saphire czy PowerColor) się nie sugeruj, bo odpalisz również karty innych producentów. Te od producentów wymienionych na stronie Apple działają po prostu "od kopa". Karty innych producentów wymagają obecności kexta WhateverGreen - ale to tylko formalność. Instalujesz kexta i zapominasz o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.