Skocz do zawartości

Problem z DisplayPort przy ładowaniu pulpitu


pmedela
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja konfiguracja to MSI Gaming3 z97, i7-4790k, 32MB DDR3, SSD 256GB, Eizo CX270
System ElCapitan

Monitor jest połączony z integrą poprzez DisplayPort.
Do tej pory wszystko działało idealnie w rozdzielczości 2560x1440, czyli natywnej dla monitora,
przez kilka lat.
Pewnego dnia włączam zestaw, Clover się ładuje normalnie w natywnej rozdzielczości, jabłuszko
z paskiem postępu też, ale w momencie gdy ma się pojawić pulpit jest czarny ekran :-(
Po przełączeniu na złącze DVI wszystko działa jak należy, tylko oczywiście w 1920x1080, więc tak
średnio.
DisplayPort jest oczywiście 100% sprawny, bo na innym dysku mam Win10 i śmiga jak śmigało
od kilku lat.
Nie mam obrazu przez DisplayPort tylko w ElCapitan, po załadowaniu systemu.
Co mam sprawdzić, co się mogło stać?
Nie robiłem żadnych zmian, aktualizacji, nic kompletnie... po prostu pewnego dnia przestał
wyświetlać się pulpit w DP :-(

Poradzicie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogły posypać się ustawienia BIOSu lub masz jakieś śmieci w NVRAM. Spróbuj zacząć od zresetowania BIOSu do ustawień fabrycznych i ponownego ustawienia wszystkich opcji. Jeśli używasz W10 to też upewnij się, że obsługę legacy masz wyłączoną (tzw CSM na off).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Zresetowałem bios - bez zmian
Ustawiłem Boot option na samo "uefi" - bez zmian, prócz tego, że nie widzę dysku z win10 (muszę mieć uefi+legacy żeby dysk z win10 był widoczny i działał)
Systemy mam na oddzielnych dyskach, niezależne od siebie, bootowanie konkretnego dysku wybieram przy starcie kompa za pomocą "boot menu" f11
i to jest dla mnie super rozwiązanie.

Kurcze... tyle lat działało i nagle kapa... ???

Edytowane przez pmedela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.