Skocz do zawartości

Instalacja mac os na nowym dysku bez drugiego Maca


BackSpaceFS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Próbuję zrobić boot'able pendrive by zainstalować na swoim starym Mac'u system os X. Nie posiadam niestety drugiego Mac'a by postawić na usb według schematu. Próbowałem wielokrotnie niestety za każdym razem nie czyta mi pendrive z systemem przy uruchomieniu Mac z pzyciskiem "ALT".  Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że air to nie jest, a przynajmniej nic w informacjach systemowych nie znalazłem jak jeszcze był system. Ściągnąłem już kilka systemów z różnych źródeł, próbowałem na kilku pendrive. Program Transmac którym wrzucam system na pendrive. Próbowałem formatować przez system, przez cmd windowsa i przez transmac zanim bootowałem. Po zbootowaniu pendrive podłączałem do maca i przytrzymywałem ALT niestety nic się nie wyświetla. Podłączyłem dla testu dysk z systemem windows i normalnie się podnosi i odpala system.  Pomyślałem o tym że potrzebny jest EFI na pendrive wraz z instalatorem dmg ale po podłączeniu pendrive z zawartym już instalatorem jedyne co mogę zrobić na windows to formatować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to laptop mid2011, to może to być tylko MacBook Air. Modele Pro z roku 2011 wychodziły jako early 2011 i late 2011.

 

Co do samego pendrive instalacyjnego, nie ma co kombinować z transmac czy czymkolwiek tej kategorii - to po prostu strata czasu. Najlepsza opcja to BootDiskUtility, który radzi sobie z tym świetnie - ściągnie Ci stosowny RecoveryHD dla dowolnego systemu od Liona do Cataliny i odtworzy go na pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13" z czytnikiem płyt wskazywała by na model MacBook Pro, a ten powinien mieć internet recovery.

 

I teraz pytanie który to faktycznie model - bo jesli Early 2011 - to one startowały z specjalnymi kompilacjami Mac OS X 10.6.6 (10J3210) i Mac OS X 10.6.7 (10J4139), jak Late 2011 to Mac OS X 10.7.2 (11C74)

Tak czy siak, możesz też pokusić się o poszukanie na sieci ISO z instalacją Snow Leoparda 10.6.8 i wypalenie go na płytce DVD-DL.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam nie chciałem tworzyć nowego tematu więc napisze tutaj. Mam problem co kolega wyżej tylko niestety nie mam dostępu do jakiegokolwiek maca, internet recovery próbuje pobrać liona i pokazuje jakiś chory czas do ściągania czyli jakieś dwa miliardy godzin a po chwili wyskakuje jakiś błąd pobierania. ściągnąłem high sierre i wrzuciłem na pena poprzez transmac ale podczas próby instalacji wyskakuje że system uszkodzony :/ Sprzęt to Imac 1311 i5 8gb ram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Niechcący usunąłem cała partycje z systemem zamiast tylko wymazać dysk. Mam USB  bootowalny z systemem monterey ale nie mogę go zainstalować. Wyswietla się ze system zostanie zainstalowany na dysku , i pasek dochodzi do połowy , Mac się uruchamia ponownie , wyskakuje logo Apple z paskiem ładowania , uruchamia się znowu ponownie ,a następnie wyskakuje monit ze „nie można zainstalować wymaganego uaktualnienia oprogramowania sprzętowego”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.