Skocz do zawartości

PM i sleep Z390


jabi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

dawno mnie tu nie było, z powodu przesiadki na macbooka. Jednak moje projekty zmusiły mnie do złożenia szybszego Hacka. Mam Cataline 10.15.2 z cloverem. Mam problem z odpaleniem PM. Kiedyś załatwiało się to fixem w cloverze i sprawdzeniem czy załadował się AppleLPC. Czy to nadal jest poprawne? Mam 2 problemy:

1. Jak klikne uśpij maszyna zasypia na sekunde i wstaje.

2. Co trochę zmienia się częstotliwość procesora w About this mac. np raz jest 3.7 ghz pozniej skacze na 4.11 i tak zostaje.

Smbios iMac 19,1

 

Liczę na Was, odkąd pamiętam była to kopalnia wiedzy o hackach :) 

Specyfikacja w stopce.

Pozdrawiam 

Edytowane przez jabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Usuń z drivers/UEFI OsxAptioFix2Drv-free2000.efi (to najgorszy możliwy sterownik oraz masz już tam AptioMemoryFix) oraz SMCHelper (używasz VirtualSMC, który jest z nim niekompatybilny)

2. Dla Cataliny w ACPI/Patched powinieneś mieć fake EC (załączam SSDT-EC.aml)

3. Poprawiłem Ci config, dorzucając przy okazji poprawną konfigurację iGPU+dGPU (jeśli masz iGPU włączoną w biosie to się przyda)

4. Jeśli dalej będziesz miał problemy z PM i sleepem, w pierwszej kolejności usuń mapę portów i zobacz jak się system zachowuje. Jeśli masz w biosie możliwość wyłączenia Serial Port, zrób to. Jeśli to nic nie da, przeinstaluj system z poprawionym EFI, ale już bez narzędzi Tony'ego (w configu masz wpisy sugerujące, że to instalacja przez Uni/Multibeast)

Archiwum.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: dodałem patcha ACPI i juz system wstaje tylko efekt jest ten sam zasypia na 30s. SMC zmieniłem na FakeSMC, bo podobno pomaga na z390 :( jakies pomysły? Moje obecne EFI w załączniku,a z kolei na forumowym unibootx komputer gasi monitory i kreci wiatrakami.

EFI.zip

Edytowane przez jabi
nowe fakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nasuwa mi się kilka pomysłów:

  • dogłębne sprawdzenie ustawień w BIOS - sprawdź jakie powinny być, może poszukaj metod postawienia OSX dla twojej płyty i porównaj np. TUTAJ
  • zmiana podłączeń na karcie grafiki lub monitorze - wpięcie w inny port (może brzmi głupio, ale kiedyś czytałem, że komuś pomogło)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko juz to robilem obecnie walcze z reinstalacją, na configu od Daniela. niestety nie dziala na nim shutdown i restart. Czy jak zostało około 2 minuty w pierwszym etapie muszę zrobić restart, ale  już 2 etap trzymać do końca aż sam poprosi tak? Używam najnowszego unibootx z tym configiem. Czy to jest okej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno podejście do tematu, czysta instalacja, czysty clover, PM działa, shutdown, restart, porty USB, ale sleepu nadal nie ma, budzi sie z reasonem 

default    15:30:07.583163+0100    powerd    Wake from Normal Sleep [CDNVA] : due to XDCI CNVW/
 

Jakieś pomysły? Nowe EFI w załączniku

EFI.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę skompilować Twojego DSDT, spróbuj więc w czystym DSDT zmienić metodę _PRW w XHC, XDCI i CNVW na następującą:

Method (_PRW, 0, NotSerialized)  // _PRW: Power Resources for Wake
            {
                Return (GPRW (0x6D, Zero))

Zmiany dotyczą oryginalnych wartości (06D, 0x04)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal nic, dodałem tez metode do XHC, bo była tylko dla Package 0x02 (te usunąłem), dla CNVW i XDCI zamieniłem i nic :( . Co mogę jeszcze zrobić? Próbowałem tez zostawiać stare PRW dla XHC i zmieniać mu return tez nic.

Jak wysłać DSDT, żeby sie skompilowało u Ciebie? Mam nadzieje ze całe origin i patched wystarczy.

patched.zip origin.zip

Edytowane przez jabi
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.