Skocz do zawartości

Czy opłaca się dziś kupować mac pro 5.1?


marsonpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki,

rozumiem, że przesadzam? Chciałbym mieć możliwość korzystania z Apple Store pod własnym Apple ID - czy to w ogóle możliwe na hacku? Przeglądałem licencję i raczej średnio; podobnie wygląda sytuacja w opisie na Apple Store - wskazane są konkretne komputery (starocie) z możliwością instalacji. Instalacja z DVD teoretycznie też powinna się odbyć na staruszku a kolejne aktualizacje nie powinny być możliwe z racji zakończenia wsparcia w którymś momencie...

Czy też system pójdzie z płyty na hacku (konfiguracja sprzętowa oczywiście odpowiednia) a potem aktualizacje do ostatniej wersji?

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakiegokolwiek Maka to licencję legalnie nabywasz w App Store. Potem, instalując na Hacku łamiesz EULA, ale nie prawo europejskie.

Swoją drogą, dziwią mnie te rozterki moralne. Przecież modyfikacje oprogramowania na własny użytek to coś bardzo popularnego, ale jednocześnie bardzo często niezgodnego z licencją. Custom ROMy na Androida, mody do gier - w wielu przypadkach łamią licencję. No ale prawo europejskie jest pod tym względem bardzo liberalne i nic nam nie grozi, Apple też ma hackintoshe w poważaniu (a nawet odkryto, że prawdopodobnie hackowe narzędzia służą im do prototypowania niektórych rozwiązań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 11:32, ipek33 napisał:

Chciałbym mieć możliwość korzystania z Apple Store pod własnym Apple ID - czy to w ogóle możliwe na hacku?

Dzięki za odpowiedź, taki był mój cel ale temat odpuściłem. Mam do wymiany dwa komputery i nosiłem się z zamiarem kupna Maca ale cena odstrasza, a w przypadku MacBooków - dodatkowo wpadki z klawiaturą, przegrzewaniem itp.

W hacka bawił się nie będę, narzeźbiłem się przez lata w linuksach, nie chce mi się już. Mam openSUSE i jakoś to działa, jak zdechnie płyta główna, to się będę martwił. Do tego jakiś lekki łapek na windzie dla żony i do iTunes i damy radę ;) 

 

Z Dropbox i Evernote da się jakąś namiastkę Handoff dla iPada i blaszaka zrobić ;) Gdybym używał Whattsap to nawet większą :) 

Edytowane przez ipek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.