Jump to content

Pierwsze ślady APU AMD odnalezione w MacOS 10.15.4 beta 1


Recommended Posts

Wkrótce możemy być świadkiem nowego otwarcia dla Apple i OSx86

Polecam przejrzeć pozostałe znaleziska z nowej bety

Dostaliśmy pierwsze wpisy dotyczące obecnych i przyszłych APU wraz z ustawieniami. Golden Settings może nawiązywać do trybów pracy macbooków  lub nawet do sprzętu przeznaczonego dla graczy. Jest też duże Navi i wsparcie dla LPDDR4. Czyżby nowy sprzęt w marcu? Na dzień dzisiejszy można powiedzieć że pojawienie się CPU AMD jest coraz bardziej prawdopodobne  

Link to comment
Share on other sites

Podane nazwy kodowe CPU i GPU AMD pojawiają się od pierwszej bety Cataliny 10.15.0 i zdecydowanie potwierdza to fakt, że Apple co najmniej sprawdza ten hardware po swojej stronie. Nie nastawiałbym się jednak na szybkie wprowadzenie ich do urządzeń, pewnie dopiero na jesieni do całej linii produktowej korzystającej z APU, szczególnie, że IPC w nowych Ryzenach dorównuje temu z Comet Lake i Ice Lake od Intela.

W przeszłości były też ślady mówiące o GPU zielonych, mianowicie o architekturach Turing i Ampere (która to jeszcze się nie pojawiła na rynku), ale jak dotąd nie poczyniono żadnych ruchów w tę stronę, stąd byłbym na ten moment dość sceptyczny w stosunku do tych odkryć.

Link to comment
Share on other sites

To  trochę takie puszczanie oka do użytkowników. Zobaczymy co będzie działo się w kolejnych betach. Jeżeli będzie przybywać takich znalezisk to w tym roku możemy się spodziewać chociażby MacBooka. A co do nvidii to pamiętam te jedną betę z nowymi kextami które potem magicznie zniknęły. Może tym razem będzie podobnie ? Trzeba monitorować sytuację ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.