Jump to content
max00r

Czkawka/przycinanie myszki na Catalinie 10.15.3

Recommended Posts

Cześć,

po aktualizacji z High Sierry do Cataliny 10.15.1 wszystko ładnie udało mi się poustawiać i system chodził jak złoto. Instalowałem Catalinę ze względu na wymianę karty na RX 5700 XT Saphire. Zmieniłem też identyfikację na iMac Pro (2017) z wcześniejszego Mac Pro 5.1, ze względu na natywną obsługę tej grafiki.

I teraz nie jestem pewny od kiedy, ale wydaje mi się że po aktualizacji na 10.15.2 system dostał czkawki. To znaczy wszystko działa płynnie, odtwarzania muzyki, filmu, czy test prędkości bez zmian, tylko przycina mi się myszka, co sekundę, albo co dwie, regularnie na na 1/3 sekundy gdzieś i tak cały czas. Myszka jest na kablu, to samo dzieje się z tabletem. Testowałem też inną myszkę, zmieniałem kexty. Kompletnie nie wiem od której strony to ugryźć.
Nie wykryłem żadnego specjalnego ruchu na dyskach, czy w konsoli.

Screenshot 2020-01-02 at 19.12.33.png

Screenshot 2020-02-08 at 00.14.11.png

Wszystko aktualne. O dziwo odkryłem problem, ale jeszcze nie rozwiązałem do końca, ponieważ przy instalacji/aktualizacji clovera zepsuł mi coś na dysku i nie mogę go naprawić nawet z innej cataliny. Clover podczas aktualizacji stwierdził nagle że ta instalacja nie jest kombatybilna z tym systemem i zakończył instalację w połowie i od tego momentu catalina w połowie ładowania robi HALT i komputer się wyłącza. Zgrywam profile i chyba format i instalacja od nowa.

A przyczyną czkawki okazało się łącze HDMI. Jak odpiąłem kabel od wzmacniacza onkyo, do którego leci dzwięk przez hdmi i dalej np. do projektora to przestało się przycinać...