Skocz do zawartości

Hack do Video


JaJo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Powoli przymierzam się do wymiany zestawu domowego. Obecnie jadę na z68, i72600, RX580 i 3 systemy: Sierra, Catalina i Windows 10.

Chciałbym skompletować silny zestaw pod: FCPX, Adobe Premiere, Resolve i AVID. Prosiłbym o propozycje podzespołów, tak żeby śmigało stabilnie i dobrze :) Mam dwie grafiki, które mogę przełożyć GYGABYTE VEGA 64 8GB i ASUS RX 580 8GB.

Co polecanie na tę chwilę? Fajnie jakby to zamknąć, w jakiejś cichej obudowie.

 

Edytowane przez JaJo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim budżecie mówimy? Jest to na ten moment najbardziej istotny czynnik.

 

Wstępnie mogę powiedzieć, że celując w pracę z video, myślałbym o i9 9900k, mobo na Z390, 32-64 GB RAM, jakimś przyzwoitym dysku SSD NVMe (Samsung 970 Evo Plus, opcjonalnie Silicon Power A80 lub ADATA SX8200 Pro), a w kwestii chłodzenia bym się zastanowił nad jakimś AiO 360mm zamiast chłodzenia powietrznego. Co do obudowy, standardowo mogę polecić Fractal Design Define R6 lub R6C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Estrax napisał:

O jakim budżecie mówimy? Jest to na ten moment najbardziej istotny czynnik.

 

Wstępnie mogę powiedzieć, że celując w pracę z video, myślałbym o i9 9900k, mobo na Z390, 32-64 GB RAM, jakimś przyzwoitym dysku SSD NVMe (Samsung 970 Evo Plus, opcjonalnie Silicon Power A80 lub ADATA SX8200 Pro), a w kwestii chłodzenia bym się zastanowił nad jakimś AiO 360mm zamiast chłodzenia powietrznego. Co do obudowy, standardowo mogę polecić Fractal Design Define R6 lub R6C.

myślę, że taki max to 10k. Jeżeli da się złożyć coś przyzwoitego taniej to lepiej. Mam monitory i grafikę, chyba, że lepiej kupić coś innego, to tamte i tak mam jak zagospodarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JaJo skoro masz Vega 64 i RX580, to zdecydowanie zostałbym przy tych GPU. RX5700XT to maksymalnie 10-15% różnicy w stosunku do Vega 64, co zdecydowanie nie uzasadnia wydawania 2k pln na nową GPU. Na ten moment celowałbym w coś pokroju:

 

CPU: i9 9900k (8/16x 3.6-5.0 GHz, 16 MB cache, UHD630 TDP 95W)

MOBO: Gigabyte Z390 Aorus Ultra (ATX, Z390, 4x DIMM, 6x SATA3, 3x M.2, 4x USB3.1 gen 2, USB-C, ALC1220-VB, WiFi CNVi)

RAM: HyperX Fury RGB 4x 16 GB 3200 MHz CL16

SSD (OS): Samsung 970 Evo Plus 500 GB (M.2 NVMe)

SSD (DATA): Silicon Power A80 lub PNY XLR8 lub ADATA SX8200 Pro, pojemność 1 TB (M.2 NVMe) x2

CASE: Fractal Design Define R6C Black Tempered Glass

PSU: Corsair RMx 850W (80 Plus Gold, modularny)

COOLER CPU: SilentiumPC Navis Evo ARGB 360

 

Opcjonalnie też karta Gigabyte GC-Titan Ridge na PCIe 3.0 x4, która kosztuje jakieś 380 pln na morelach, jeśli zależy Ci na TB3. Jeśli nie zależy Ci na świecidełkach, to możesz wziąć RAM bez LEDów, a wentylatory na AiO po prostu nie podpinać pod ARGB na mobo, ani też do tego dodawanego kontrolera ARGB. Opcjonalnie, wymienić na Krakena X72/X73, ale on już będzie o kilkaset pln droższy.

Spokojnie zmieścisz się w 10k, a jeśli poszperasz za częściami w kilku sklepach, to myślę, że powinieneś się w max 8-8.5k zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie chyba bardziej.

Pojawiła się zapowiedź nowych obudów Fractal Design Define R7 - zmiany nie są jakieś kosmiczne, ale wg mnie sporo wnoszą względem możliwości mocowania AIO360 który wg informacji powinien lepiej siąść z góry i przodu względem R6.

Jako AIO można wziąć pod uwagę Fractal Celsius S36 - to też fajnie zaprojektowane i przemyślane AIO bez zbędnych ledów etc...

Zasilacz, ostatnio miałem parę nie fajnie zachowujących się Corsairów i jakoś nie pałam do nich entuzjazmem, zaliczyły tańsze modele zjazd z jakości, np piszczące cewki, czy awaryjność wyższych modeli co miały 7-dmio letnią gwarancję i teoretycznie powinny działać "dożywotnio". Mi się ostatnio lepiej sprawdzały Seasonici.

 

Nie mniej to co zaproponował @Estrax to sensowna esencja tego co można złożyć fajnego i wydajnego. Warto ewentualnie przemyśleć RAM z niższym CL, ale jak ma tyo być np kosztem niższej pojemności, to nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@314TeR owszem, na dniach powinny pojawić się w sklepach Define R7 i Define R7 XL, które niosą za sobą sporo zmian, ale w praktyce, używalne są tylko w momencie, gdy zamontuje się ten wentylowany top (dołączany do zestawu) - bez niego w środku robi się gorąco. Hub dla wentylatorów też najwyższych lotów nie jest, a wręcz jest on kiepski, szczególnie w porównaniu nawet do dużo tańszej konkurencji - ten z R7 pozwala na podpięcie tylko 3 wentylatorów z PWM i 6 ze stałym napięciem +12V. Cena startowa to niestety €175 (a w USA $170), czyli w Polsce w sklepach będzie kosztować z 800 pln, a za konfigurację ze szkłem hartowanym na jednym lub obu bokach trzeba będzie zapłacić pewnie z 900 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Estrax napisał:

Hub dla wentylatorów też najwyższych lotów nie jest, a wręcz jest on kiepski,

Nigdy w życiu nie wykorzystałem żadnych regulatorów które są w obudowach. Od kiedy ASUS zaczął robić płyty z funkcja Fan Xpert 3 - stosowanie jakichkolwiek kontrolerów mija się z celem.

 

Natomiast największa bolączka to podbicie ceny obudowy... jak R6 da radę kupić za ~450-500 to R7 ma kosztować minimum 750 - tu wg mnie przesadzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, również z nich nie korzystam, ale jeśli o połowę tańsza konkurencja jest w stanie wyposażyć obudowę w lepszy hub dla wentylatorów, to przy obudowie z wyższej półki cenowej także bym liczył na coś przyzwoitego. Cena R7 spokojnie osiągnie 800-850 pln, szczególnie, jeśli spojrzy się na pozostałe obudowy od Fractala w tej samej cenie. Vector RS również kosztuje €175 na ten moment, a w sklepach w Polsce jest do znalezienia za 830-850 pln. Wersja ze szkłem ma ponoć kosztować €195, co przekładałoby się na dodatkowe 100 pln w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne TB3 - dziala bezproblemowo z dyskami, monitorami, interfejsami audio, eGPU czy nawet i laptopami z TB3, gdy chcesz między tymi urządzeniami przesyłać dane. Innych urządzeń w zasadzie nie sprawdzałem, ale podejrzewam, że również będą działać prawidłowo.

Poza wpięciem karty w slot PCIe i podpięciem headera TB3, masz też kabel do headera USB. Aby mieć możliwość puszczenia zasilania (Power Delivery) po TB3, musisz podpiąć dwie nitki 6pin z zasilacza. Max co możesz wypuszczać w jednym momencie to 20V/5A na jednym porcie i 9V/3A na drugim.

Na samej karcie są też dwie sztuki wejść mDP, które dostarczają sygnał video do wyjść graficznych wypuszczanych na TB3 oraz na wyjściu DP. Dwa kable DP -> mDP w zestawie. Max rozdzielczość, jaką jesteś w stanie wypuścić to 7680x4320 (aka 8k) 60 Hz, jeśli tylko Twoja GPU (plus monitor) taką rozdzielczość wspiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Update - są znane ceny Define 7 i Define 7 XL w Polsce, tanio nie jest.

 

Define 7 - jednokolorowa (biała/czarna/szara aka gunmetal gray), bez szkła - 789 pln

Define 7 - bez szkła, wnętrze w jednym kolorze (białe/czarne), zewnętrzna część w drugim (biała/czarna/szara aka gunmetal gray) - 799 pln

Define 7 - dowolna konfiguracja kolorystyczna (jednokolorowa lub dwa kolory - wnętrze i zewnętrze w innych kolorach), szkło na jednym boku (możliwe czyste szkło, bądź lekko lub mocno przydymiane) - 839 pln

Define 7 XL - czarna, bez szkła - 999 pln

Define 7 XL - czarna, szkło lekko lub mocno przydymiane - 1049 pln

 

Na plus jednak to, że Define R6/R6C/S2 polecą o jakieś 150-200 pln w dół, a na przecenach będą do wyrwania poniżej 500 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.