Jump to content
mecenas

Modyfikacja config.plist pod rozruch Linuxa i Windows

Recommended Posts

Chciał bym zmodyfikować config.plist w taki sposób, aby wykasować z niego wszystkie zbędne wpisy dotyczące rozruchu MacOS i emulacji sprzętu. MacOS nie pójdzie na moim AMD :D

Chodzi o to że chcę zastosować Clovera (uniboot clover dorumowy) w zamian za Gruba2 którego mam na dysku. Posiadam Linuxa Manjaro oraz Windows 10 na osobnych partycjach. Clover wygląda ładnie i chcę wstawić to w miejsce standardowego Grubasa.

Po wybootowaniu UnibootClovera widzi mi prawidłowo partycje i dyski lecz jest mały bałagan.

Clover widzi wszystkie partycje a ja chciałbym aby widział tylko rozruch i nośniki wymienne (DVDRW).

Wygląda to tak że mam kilka ikon z logo WINDOWS, jedna ikona z logo PINGWINA.

Gdy wybiorę pierwszą z logo WINDOWS (boot Windows drom EFI) to startuje mi Windows normalnie...

Gdy wybiorę drugą z logo Windows (boot Windows from Windows) to startuje mi Gruby2 spod linuxa a na nim dwa rozruchy: Manjaro i Windows

Gdy wybiorę te z logo PINGWINA, także startuje Gruby... i wybór Manjaro i Windows

Chciałbym zrobić tak aby zostały dwie ikony: WINDOWS + PINGWIN i aby omijało mi to Grubego... tak aby po wybraniu LINUX od razu startował Manjaro...

PS. Da się do Clovera podpiąć wpisy z bootloadera Grubasa? 

Edited by mecenas