Skocz do zawartości

Macbook pro late 2013 retina podłączony ale nie ładuje baterii


kacluk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów.. 
Dopadł mnie problem z moim macbookiem pro retina late 2013.. rozładowała mi się bateria więc jak zawsze podpiąłem go pod ładowarkę. Ileś procent się naładowało a potem zacząłem z niego korzystać i zauważyłem że procenty baterii spadają w dół.  Po podłączeniu ładowarki zachowuje się prawidłowo, zapali się zielone światełko i po chwili zmienia się w pomarańczowe. Klikając na baterię pokazuje iż nie jest ładowana.. 

Bateria ma 597 cykli ładowania i pokazuje 87% sprawności..

 

Robiłem już reset SMC i nie pomogło.. mam 1% baterii a ładować się nie chce..  

Zdjąłem klapkę i odłączyłem baterię, macbook włącza się normalnie ale pracuje bardzo wolno..

sprawdzałem także na drugiej ładowarce z macbooka air late 2014 i też bez zmian

 

Czy ktoś mógłby mi doradzić co mogło się stać?? Możliwe że bateria padła całkowicie?? Czy może płyta główna uległa uszkodzeniu??

 

PS. coś się zmieniło, macbook pokazuje teraz że bateria się ładuje ale będzie trwało 10h

Już mam go dosyć.. mam chęć wyrzucić go do kosza i kupić jakiegoś della i hackintosha postawić

 

 

 

 

bateria.jpg

status.jpg

Edytowane przez kacluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 11:16, JEDI_V napisał:

Jak do tego MBP dostaniesz oryginalną baterię to prędzej mi kaktus wyrośnie.

Z informacji jakie mam ten model jeszcze jest wspierany przez Apple i serwisie dało by radę zamówić akumulator... to tak w kwestii "kaktusów".

Twoja 13" to model na Haswellu - generalnie to wciąż bardzo fajny sprzęt do codziennego używania. Ja osobiście bym zainwestował nawet w oryginalny akumulator aby móc używać ten komputer przez następne parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.. Zdecydowałem nie naprawiac macbooka na obecną chwilę.. Zamiast niego kupiłem zwykłego laptopa acer niro 5 z procesorem amd ryzen5 3550h..  Może jak sprawa z całym tym wirusem się uspokoi to pomyślę iść do apple po baterię.. bo zamiennika nie chciałbym kupować.. 

Bardzo Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.