Jump to content

Akceleracja po stronie Intel HD zamiast dodatkowego GPU


DawidXT
 Share

Recommended Posts

Cześć, pytanie może dziwne, wręcz śmieszne.
Mając dwie GPU, Intel HD oraz GTX970, czy mogę w jakiś sposób odpalić akcelerację Intel HD, podczas gdy kabel HDMI mam wpięty do GTX970?

Mam dual boota, Windowsa i Mac'a. Na tym pierwszym czasem pogrywam, natomiast Mac służy mi głównie do pracy. Config dla Clovera w tej chwili ustawiony jest poprawnie, tak aby załączało Intel HD4600, ale jak mniemam z racji tego, że kabel jest nadal w GTX 970 nie wykrywa mi Intela, ani też nie mam akceleracji. Chce uniknąć tańca z przełączaniem kabla. GTX jest wyłączony nv_disable dodatkowo są odznaczone webdrivery...

Mam High Sierre 10.13.6. I teoretycznie działa GTX970 na niej, ale wczoraj pojawił się update zabezpieczeń i bezmyślnie zainstalowałem... teraz już nie mam sił na reinstalacje na nowo całego systemu, dlatego uciekam się już do innego rozwiązania. 

Jest jakiś sposób na coś takiego?

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego chcesz reinstalować system skoro wystarczy zainstalować zaktualizowane web drivery, które zwykle wychodzą dzień po aktualizacji systemu (ponoć już są)? Poza tym możesz dorzucić kext Whatevergreen, który posiada funkcję pomijania przez system numerka web driverów i po prostu je ładować bez znaczenia jaki system ma numer buildu.

Edited by danielosx86
Link to comment
Share on other sites

Podobno nvidia nie tworzy już nowych web driverów. Ostatni powstał co prawda na 10.13.6, ale po tej aktualizacji sprzed 2-3 dni przestał działać. Od tamtej pory w sumie nie logowałem się już tam, czekając na odpowiedź z forum.
A co do whatevergreen, to muszę to wypróbować - dzięki, dam znać co i jak :)

edit: faktycznie są sterowniki, osobiście znalazłem je na innym forum o tematyce osx. Dla ułatwienia szukania innym osobom w mojej sytuacji: WebDriver-387.10.10.10.40.135
Bardzo Ci dziękuję Daniel. 

Edited by DawidXT
Link to comment
Share on other sites

Najnowsze drivery zawsze są do ogarnięcia z Insanelymac. Żaden patcher nie jest potrzebny, wystarczy Whatevergreen i flaga ngfxcompat=1

Do nowszych systemów żaden patcher nie ma sensu, póki w driverach Nvidii nie będzie kodu do supportu nowego Metal.

Edited by danielosx86
Link to comment
Share on other sites

Kończąc ten temat, czy istnieje sposób o który pierwotnie pytałem? bo skoro nowsze OS'y nie obsługują GTXów, natomiast mój Intel hd 4600 nadal jest obsługiwany, czy istnieje sposób odpalenia Mac'a z Intelem, natomiast Windowsa z GTX970? Podczas gdy kabel hdmi ciągle jest w GTX jeszcze nie udało mi się odpalić systemu na intelu...

Link to comment
Share on other sites

Do głowy przychodzi mi taki trik: Jeśli w monitorze masz więcej niż jedno wejście HDMI, to możesz spróbować podłączyć 2 kable: jeden do intela, drugi do dedykowanej GPU. Przed włączeniem/restartem systemu będziesz sobie na monitorze, przyciskiem zmieniał wejście. Być może konieczne będzie "ubicie" dedykowanej grafiki w macOS. Podejrzewam, że można to zrobić edytując DSDT (a może jest jakiś wbudowany patch w WhateverGreen albo w samym Cloverze? Trzeba poszukać).

// Edycja

Tak na szybko poszukałem w googlu, czy jest coś na ten temat i znalazłem take wpisy:

Może ci się to przyda.

Edited by wujek_bogdan
Link to comment
Share on other sites

Ok, mam jedno gniazdo hdmi w monitorze i też już wcześniej o tym myślałem i zawsze mogę zaopatrzę się w huba do hdmi. Nie są aż takie drogie a można zmieniać źródło nawet dołączonym pilotem. 

Prześledzę te tematy, bo to dość ciekawa kwestia. Do pracy na Mac wystarczy mi tylko Intel. A dzięki temu ja, jak i pewnie wielu innych użytkowników zechce przejść na najnowszego os'a, bez konieczności kupna innych kart graficznych. 

Dzięki Bogdan

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.