Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam pytanko czy na tym starym sprzecie mozna zainstalowac mac os? Nie zalezy mi na najnowszej wersji + jesli moja karta sieciowa nie jest obslugiwana to jakie jest najtansze rozwiazanie na wifi? kazda zewnetrzna na usb bedzie dzialac? I czy da rade zrobic bootowalny usb bez dostepu do komputera mac?

Parametry:

1. Toshiba Satellite Z930-13N PT23LE-00Y00PEN

2. Intel Core i5-3317U CPU @ 1.70GHz

3. HM76

4. Brak dodatkowego

5. Intel HD Graphics 4000, rozdzielczosc 1366x768

6. Realtek HD Audio

7. Intel 82579V

8.  Intel Centrino Wireless-N 2230

9. Dysk twardy podłączony po przez złącze sata

10. brak

 

Nie bardzo rozumiem punkt 4, jesli jest potrzebny to prosze podpowiedziec gdzie to sprawdzic. Dzieki 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez basbasbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się postawić i Catalinę, a jeśli mowa o starszych wersjach, to bezpiecznie jest powiedzieć, że wszystko od Mountain Liona (10.8) w górę. W zasadzie Lion 10.7.5 również powinien ruszyć. Karta WiFi, którą masz w tym laptopie. jest nie do ruszenia - polecam wymienić na kompatybilny model na mPCIe. Karty WiFi na USB są bardzo często problematyczne przy uruchamianiu usług systemowych - nie wszystkie działają, a i te, które wymagają zainstalowania dodatkowej aplikacji aby móc się połączyć z internetem, bywają problematyczne dla działania usług takich jak AppStore czy iMessage. Najwięcej czasu, jak to przy laptopach, najpewniej zejdzie na poprawkach do DSDT i na przygotowywaniu dodatkowych tablic SSDT, aby system działał "koszernie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Estrax said:

Najwięcej czasu, jak to przy laptopach, najpewniej zejdzie na poprawkach do DSDT i na przygotowywaniu dodatkowych tablic SSDT, aby system działał "koszernie".

Co to jest i jak to przygotowac? Korzystam z tego poradnika - https://www.hackintosh.computer/1428/hackintosh-high-sierra-zone-aka-niresh-high-sierra-guide/

Czy poki nie wymienie karty to moge uzywac iphone jako modemu do internetu, a pozniej bez ponownej instalacji systemu po prostu wlozyc te karte do laptopa? Czy dziala na tym airdrop? Jesli tak to jaka karta powinna do tego byc? Zalezy mi zeby zrobic to w miare tanim kosztem. Dziekuje

Edytowane przez basbasbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSDT i SSDT to tablice ACPI. Wszystko znajdziesz na tym forum - wystarczy poszukać. Z pewnością nie znajdziesz tu gotowych tablic DSDT - nie używa się takowych pochodzących od innych osób, gdyż zależą one od wielu czynników, w tym też od konfiguracji sprzętowej urządzenia, więc po wykorzystaniu cudzych tablic sporo elementów może nie działać prawidłowo.

Ponadto, zdecydowanie odradzam korzystanie z innych wersji systemu niż te pochodzące od Apple - wszelkiej maści modyfikacje typu HackintoshZone powodują tylko zwiększenie ilości czynników, przez które system może po prostu nie wstać m.in. po aktualizacji, albo wysypywać się podczas pracy.


Co do AirDrop, potrzebujesz kartę, która posiada zarówno kompatybilny układ WiFi, jak i kompatybilny bluetooth, jak np. Broadcom 43225HMB czy Broadcom 4352HMB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Estrax said:

Co do AirDrop, potrzebujesz kartę, która posiada zarówno kompatybilny układ WiFi, jak i kompatybilny bluetooth, jak np. Broadcom 43225HMB czy Broadcom 4352HMB.

A czy to nie musi byc bluetooth 4.0? w tej pierwsej jest chyba 3.0. Totalnie sie nie znam, gdzies czytalem ze airdrop dziala tylko z karta przeznaczona do macbooka + adapter. 

 

9 minutes ago, Estrax said:

DSDT i SSDT to tablice ACPI. Wszystko znajdziesz na tym forum - wystarczy poszukać. Z pewnością nie znajdziesz tu gotowych tablic DSDT - nie używa się takowych pochodzących od innych osób, gdyż zależą one od wielu czynników, w tym też od konfiguracji sprzętowej urządzenia, więc po wykorzystaniu cudzych tablic sporo elementów może nie działać prawidłowo.

 

Wow, wlasnie zaczalem przegladac. To jest totalnie skomplikowane, mam pokasowac jakies linijki a pozniej to otworzyc juz jak zainstaluje mac os i skad mam wiedziec co bedzie mi potrzebne?

 

dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broadcom 43225HMB występował w dwóch wersjach - jedna z BT3.0, druga z BT4.0 - oczywiście AirDrop działa tylko z tą drugą. W przypadku 4352HMB problemów brak.

Co do ACPI, to nie jest tak, że "o tu sobie coś usunę i zobaczę, czy działa" - przed jakimikolwiek modyfikacjami musisz spędzić trochę czasu i poczytać, co za co odpowiada i jak taka zmiana wpływa na system. Wiedza dostępna na forum to w miarę solidny punkt wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.