Skocz do zawartości

Radeon R5 340x w Sierra - brak akceleracji.


piker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Walczę z kolejnym pudełkiem. Jest to stary Dell Optiplex 780, ale z fajnie działającym C2Q 9400 , także postanowiłem go sobie wykorzystać jako przeglądarkę do Internetu.

Problem tylko jest taki, że zintegrowana karta nie jest obsługiwana, a jedyna jaką miałem o znośnym dla tego komputera TDP nie działa OOB. Jest to Radeon R5 340X czyli rebrandowany R5 250, który z kolei jest rebrandowanym 8570. Krótko mówiąc: Oland na architekturze GCN1.0.

W każdym razie - ludzie na InsanelyMac uruchamiają te karty na ID 0x68101002. Mi się ani razu nie udało uzyskać akceleracji mimo, iż używam Sierry pod którą podobno działa najlepiej. Ani za pomocą fakeid, ani device-id w cloverze. Z injectAMD czy bez - bez znaczenia. Zawsze w systemie karta jest widziana jako R5 250 7Mb (id: 0x66101002) .

Oczywiście WhateverGreen mam. :)

Jakieś pomysły, cokolwiek? Może tego się nie da odpalić i niepotrzebnie tracę czas? Z góry dziękuję.

Edytowane przez piker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja DT. Wiesz, kupiłem go bo... nie miałem żadnego komputera z licencją na Windowsa, a ten ją miał i kosztował 130zł. Pod 10 Pro z 8GB DDR3 i dyskiem SSD działa to naprawdę dobrze, ale też nie chcę za bardzo inwestować. Udało mi się odpalić to GPU, ale dorzucając devID w kexty, no i bootuje się do czarnego ekranu - raz na jakiś czas uda się wybudzić i działa zupełnie normalnie, jest akceleracja, system widzi pełne 2GB VRAM

Jaką inną gpu mógłbym tu wsadzić? Warunki to:

  • Tylko jeden slot
  • TDP najwyżej 45W(!!), ewentualnie można by podkraść prądu z molexa to wtedy z 75-90W może być (zasilacz 250W, z czego sam procesor 95W)
  • Niezbyt długa - góra z 6 centymetrów od slotu PCIE
  • Możliwie najtańsza

Nic mi do głowy nie przychodzi.

Edytowane przez piker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, słabsza - niestety teraz praktycznie wszystko potrzebuje przynajmniej dwa sloty, przez co nie ma zbyt wielkiego wyboru. Opcjonalnie, możesz szukać RX560, z tego co pamiętam było kilka modeli jednoslotowych, a układ ten działa w macOS bez problemu. Niestety, cena wciąż minimum dwa razy wyższa, niż ta jednostka. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.