Jump to content
Sign in to follow this  
marecki660

Sprzęt pod Gaming oraz haMac

Recommended Posts

Cześć,

planuje złożyć komputer, na którym będę mógł pograć w różne gry na wysokich detalach oraz pracować. Dlatego planuje mieć na komputerze dwa dyski, jeden z Windowsem a drugi pod MacOS. 

Na ten moment mam MacBooka Pro i służy mi głównie do pracy. Dawno nie śledziłem losów hamac'a bo ostatnio jakoś 6 lat temu, gdy sam byłem posiadaczem hamaca na pc. Jestem świadom że pewnie dużo się pozmieniało przez ten czas dlatego pytam was o opinie/uwagi czy na poniższym sprzęcie dam radę spokojnie postawić hamac'a. Jeśli jakiś podzespół nie pasuje, prosiłbym o rekomendacje zamiennika.

Procesor:  Intel Core i7-9700K

Grafika: ASUS GeForce RTX 2060 STRIX OC 6GB

Ram: HyperX Predator 32GB [2x16GB 2666MHz DDR4 CL13 XMP DIMM]

Płyta główna: MSI MPG Z390 GAMING PLUS

Dysk: 2 x Samsung 970 Evo Plus M.2 500GB

Zasilacz: be quiet! Straight Power 11 850W

Karta sieciowa: TP-Link Archer TX3000E

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edited by marecki660

Celuj w szybszy RAM, kości 3200 MHz są w podobnej cenie, a różnicę czuć, szczególnie przy grach (nawet kilkanaście fps różnicy).

Co do GPU, układy od nvidii serii 16 lub 20 są nie do ruszenia pod macOS, więc albo planujesz ubijać dGPU i siedzieć na iGPU na macOS, albo czeka Cię wymiana na coś ze stajni AMD, np. RX5700XT.

Karta WiFi+BT: ten TP-Link jest nie do ruszenia pod jakimkolwiek innym systemem niż Windows. Celuj w BCM94360CD + adapter, niestety nie ma tu ax/WiFi6, a jedynie ac/WiFi5.

Posiadam MSI RX 570 Armor ale 4GB i działa bez zarzutów na obecnej Catalinie. Zajrzyj na forum do mojego pytania w kwestii sprzętu.

P. S. Nie wiem czego oczekujesz po sprzęcie gamingowym. RX 570 Armor to nie jest wysoka półka. 

6 godzin temu, marecki660 napisał:

Czy GPU (MSI Radeon RX 570 ARMOR 8G OC) będzie odpowiednie pod macOS ? 

Co do karty WIFI może  (ASUS PCE-AC68) ? ma chip BCM4360

Co do WiFi, ten model powinien działać OOTB. Na niektórych wersjach firmware bywa wykrywany jako Apple Airport. Opcjonalnie możesz myśleć o dodatkowej karcie BT, jeśli zależy Ci na niektórych funkcjonalnościach, typu handoff.

W kwestii GPU, do odpalenia bez większych ceregieli pod macOS, niestety jest to wyraźnie słabsza propozycja niż wcześniej podany RTX2060 - celuj w np. RX5700 (bez X), powinien być w podobnej cenie co RTX2060 i na podobnej półce wydajnościowej. Opcjonalnie, trochę słabszy, ale i tańszy RX5600XT.