Skocz do zawartości

PCI-E USB3.0 / M.2 - SATAIII


lipa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Proszę o sugestię dotyczącą rozbudowy mam dość wolny sprzęt jeśli chodzi o podsystem dyskowy SATAII... próbowałem odpalić dysk Revodrive 120GB taki mam niestety ze słabym skutkiem.
Chciałbym kupić 1 lub 2 karty pod PCI-E z interfejsem M.2 razem lub osobno SATAIII (chodzi mi o to by sprzęt bootował się z tego) mam też kilka dysków i wolałbym podłączyć je pod SATAIII. 
Potrzebuję też porty USB 3.0
Co polecacie? tak by poszło OOB. 
Z góry dziękuję za pomoc. 

Dell T5500 2x5650 48GB RAM, Sapphire Nitro+ 8GB, OSX -> 10.14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestowałem w dysk nvme to chyba najsensowniejsze wyjście miałem już kartę na PCI-X po starcie systemu jest widoczny i wyniki 1420/700 odczyt zapis jak na tą platformę są zadowalające i myślę że znacznie lepsze niż sata.
Dysk jest widoczny z OS na poziomie Clover(5109)  już nie. Próbowałem zainstalować driver NvmExpressDxe.efi ale nic to nie daje może ktoś podrzuci jakiś pomysł.


 

 

Maszyna boot`uje się z dysku sata odpala Clover`a zaaplikowałem kext IONVMeFamily.kext dysk nvme jest widoczny.
Po instalacji 10.14 system startuje z dysku nvme :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik z clovera jest deko ułomny, może u Ciebie nie będzie mieć to znaczenia, ale np na płytach z PCI-E 3.0 limitował transfery dysków do PCI-E 2.0.

Poszukaj na necie czy czy do Twojej płyty ktoś się nie pokusił o zmodyfikowanie BIOSu i dodanie do niego modułu UEFI z sterownikiem NVMe. Ja osobiście raz robiłem taką opcję dla płyty ASUSa Z87-M Plus i to było najlepsze rozwiązanie, bo dzięki niemu dysk działa i z Windows i z macOS i innymi systemami.

Jeśli chodzi o USB 3.0 - poszukaj czegoś np na Fresco Logic Device 1100 (FL1100) 0x11001b73, Któraś nowa Asmedia też odpala i masz USB3.2 10Gb/s (USB-C).

SATA III - powinny odpalić większość kart które pracują w AHCI - kontroler musi się zgłosić w lspci jako [0106]. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na popularnym portalu aukcyjnym zakupiłem kartę PCI-E z USB na zdjęciach i z opisu nie można było odszukać informacji o producencie układu jednak w opisie aukcji była informacja o wsparciu dla Mac OS i zainwestowałem 56pln po otrzymaniu karty okazało się że w instrukcji brak informacji o wsparciu dla MacOS ale kartę zainstalowałem narzędzie DPCIManager rozpoznaje urządzenie tak. 

1912, 0014, FFFF, FFFF, Renesas Technology Corp., uPD720201 USB 3.0 Host Controller

Mojave 10.14.6 z automatu podpiął AppleUSBXHCIPCI.kext raport systemowy wykazał urządzenie "Magistrala 3.0"
ale podpinanie urządzeń nic nie dało były nie widoczne. 

Do katalogu /EFI/CLOVER/kext/Other -> wrzuciłem kexty mXHCD.kext USBInjectAll.kext i Clover pokazuje urządzenia podpięte pod usb np. kolejny pendrive... 
Po wystartowaniu systemu jak wyżej. -> Nie działa (oba kexty są już też w /S/L/E)

- Zostawić to w cholerę i zamówić tak jak pisze 314Ter Fresco/Asmedia ?
- Ja coś pochrzaniłem i powinno śmigać? 

Edytowane przez lipa
nie jasny tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.