Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w konfiguracji i instalacji na tym sprzęcie:


aftp25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

za każdym razem kiedy próbuje to zrobić dochodzi do momentu kiedy pojawia się logo apple i mieli tak pół godziny i nic, już nie mam pojęcia o co chodzi, próbowałem nawet tego niresh Mojave i ten dochodzi do momentu kiedy uruchamia się instalator pozwala wybrać język i miejsce instalacji, mogę dostosować co ma się zainstalować i gdzie i potem wyświetla błąd "nie można było zainstalować systemu macOS na komputerze" Żaden pakiet nie kwalifikuje się do instalacji. Skontaktuj się z producentem oprogramowania w celu uzyskania pomocy.  Już nie mam pomysłu co robię źle ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wujek_bogdan napisał:
  • W jaki sposób instalujesz system? Używasz UnibootX Clover z powyższego linka?
  • Jeśli tak, to czy używasz konfiguracji dla Z97?
  • Próbowałeś uruchomić system w trybie verbose? Jeśli nie to spróbuj i zobacz czy masz jakieś błędy w konsoli.

tak z tego linka robię dump przez F2 potem postępuję tak jak w poradniku wszystko ładnie pięknie do momentu kiedy pojawi się logo apple potem ekran szary pasek postępu instalacji i koniec - wszystko stoi nic się nie dzieje przez 40minut więcej nie czekałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że nie startuje ci tryb graficzny. Sprawdź czy to samo się dzieje gdy podłączysz monitor pod zintegrowaną grafikę (wymuszając wcześniej w BIOS-ie żeby iGPU było inicjowane jako pierwsze).

Możesz też włączyć tryb debugowania dodając do sekcji GUI w konfigu następujący wpis:

<key>DebugLog</key>
<true/>

EFI/CLOVER/misc/debug.log zapisze się wtedy log bootowania, tam prawdopodobnie znajdziemy więcej informacji na temat przyczyny problemu. Przygotuj się na wolniejsze działanie instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze serdecznie dziękuję za pomoc i cierpliwość, bardzo mi pomogłeś i naprowadziłeś na cel :)  po drugie, nie wiem co zrobiłem ale w końcu odpaliło i się zainstalowało :) mam Yosemite 10.10.3  :) w biosie włączyłem Executyte Disable Bit -> Enable, może tu był problem  :) i jeszcze mam takie pytanie: czy na płycie MSI H310M Pro-M2 Plus z procesorem Intel Core i5-8500T jest szansa również zainstalować jakiegoś maca ? Jeśli tak to jaką dystrybucję i jak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aftp25 napisał:

jeszcze mam takie pytanie: czy na płycie MSI H310M Pro-M2 Plus z procesorem Intel Core i5-8500T jest szansa również zainstalować jakiegoś maca

Na pewno da się zainstalować... bo da się zainstalować prawie na każdym sprzęcie, niestety nie wiem jak z kompatybilnością tego chipsetu - najlepiej załóż nowy temat dotyczący tej płyty.

6 godzin temu, aftp25 napisał:

i jeszcze pytanie jak zrobić żeby system startował z dysku twardego a ni ez pendriva ?

  • zamontować partycję EFI (albo z linii komend, albo za pomocą np. CloverConfigurator czy Hackintool),
  • Skopiować katalog EFI z pendrajwa na partycję EFI
  • ustawić w BIOS-ie bootowanie z tej partycji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wujek_bogdan napisał:

Na pewno da się zainstalować... bo da się zainstalować prawie na każdym sprzęcie, niestety nie wiem jak z kompatybilnością tego chipsetu - najlepiej załóż nowy temat dotyczący tej płyty.

  • zamontować partycję EFI (albo z linii komend, albo za pomocą np. CloverConfigurator czy Hackintool),
  • Skopiować katalog EFI z pendrajwa na partycję EFI
  • ustawić w BIOS-ie bootowanie z tej partycji

Dziękuję wszystko śmiga :) jesteś niesamowity :) tylko pojawił się inny problem nie mogę niczego zainstalować np: w yosemite próbuje zainstalować jakikolwiek soft,  zaczyna instalować dochodzi do końca i nic się nie dzieje nie pojawia się nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, aftp25 napisał:

tylko pojawił się inny problem nie mogę niczego zainstalować np: w yosemite próbuje zainstalować jakikolwiek soft,  zaczyna instalować dochodzi do końca i nic się nie dzieje nie pojawia się nigdzie.

O jakiej instalacji mówisz? Soft w macos instalujesz albo przez appstore albo po prostu przenosząc aplikacje do ~/Applications. Swoją drogą polecam instalować soft za pomocą brew oraz brew cask - dzięki menadżerowi pakietów łatwiej zachować porządek w systemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2020 o 14:11, wujek_bogdan napisał:

O jakiej instalacji mówisz? Soft w macos instalujesz albo przez appstore albo po prostu przenosząc aplikacje do ~/Applications. Swoją drogą polecam instalować soft za pomocą brew oraz brew cask - dzięki menadżerowi pakietów łatwiej zachować porządek w systemie. 

no tak to wiem tylko po przeniesieniu np: logic pro nie otwiera się ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, aftp25 napisał:

no tak to wiem tylko po przeniesieniu np: logic pro nie otwiera się ?

Problem dotyczy wszystkich aplikacji czy tylko wybranych? 

Sprawdziłbym następujące rzeczy:

  • Odpal aplikację z konsoli. Załóżmy, że odpalam aplikację o nazwie Postman. Robię więc w konsoli open /Applications/Postman.app i patrzę czy mam jakieś komunikaty błędów w konsoli.
  • Sprawdź log systemowy. Znajdziesz go w /var/log/system.log
    Zobacz czy po uruchomieniu aplikacji pojawia się coś w logu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.