Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jakby nie ciekawość gościa pod 60-tkę to pewnie bym nawet nie wiedział że takie forum i tematy w nim poruszane istnieje. Ciekawość to był pierwszy krok do środowiska Os przy zakupie ipada. Potem przyszła kolej na iphona i co po kolei zacząłem się zastanawiać nad zakupem macbooka bądź imaca. I natrafiłem na hackintocha. Właściwie sam imac czy też macbook do niczego niesą mi potrzebne, ale jak by się udało zainstalować mac os na pc to było by klawo. Mam Dell Optiplex 7010 z i5 3470, 8 gb ramu, kartę zintegrowaną intel hd i pytanie czy taka konfiguracja pozwoli na zainstalowanie mac os-a. Reszta z czasem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety możliwości sprawdzenia, jak problematyczny jest na dzień dzisiejszy układ HD2500 od Intela, a jest to w zasadzie najważniejszy czynnik - stąd dobrze by było wymienić CPU w tym komputerze na taki z HD4000 na pokładzie, gdyż jest to znacznie bardziej pewny układ.

Poza tym, zakładając, że jest to "goły" Optiplex 7010, czyli bez jakichkolwiek modyfikacji sprzętowych, to postawisz w zasadzie dowolny macOS od Mountain Liona 10.8.3 aż do aktualnej Cataliny 10.15, aczkolwiek Catalina to już prawdopodobnie ostatnia wersja macOS dla tej generacji urządzeń.

Jeśli dorzucałeś do tego jakąś kartę WiFi, to trzeba sprawdzić, na jakim ona jest układzie, gdyż nie wszystkie są kompatybilne z macOS. Ponadto, oczywiście, potrzebny będzie monitor z cyfrowym wejściem video, do którego będziesz w stanie podpiąć się z poziomu jednego z dwóch portów DisplayPort obecnych z tyłu komputera.

W zależności od wersji tegoż optiplexa (USFF, SFF, DT, MT) warto pokusić się o jakąś dedykowaną kartę graficzną (np. kompaktową RX560 lub RX570), pozbędziesz się dzięki temu możliwych problemów z iGPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty wifi nie posiadam, mam dobre łącze kablowe. Monitor oczywiście cyfrowy a co do CPU to się zastanowię i pewnie zmienię. Udało mi się teraz zainstalować na wirtualnym dysku Yosemite. Pobrałem obraz z dopiskiem hackintosch iso i się instaluje. Teraz chciałbym ten obraz zainstalować jako system główny. Mam na maszynie wirtualnej zainstalowany i działający system High Sierra. Mam przygotowany pendrive i ściągnąłem przez mas instalkę high sierry. I problem bo nie mogę zainstalować tego za pomocą unibeasta. Prośba żeby mi krok po kroku napisac co i jak mam robić.

Edytowane przez Robert112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.