Skocz do zawartości

Macbook pro a1502 zatrzymuje sie na ladowaniu po wpisaniu hasla


pawel0520
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

macbook pro A1502 jakis czas temu przestal sie wlaczac - po wpisaniu hasla w 2 godziny i wiecej nie jest sie uruchomic, pasek idzie ale zatrzymuje sie na koncu.

probowalem roznych rzeczy z neta - kasowanie pamieci nvram i pewnie juz wszystkich typowych porad. dysku jeszcze jaki czas temu nie wykrywalo, ale teraz wrocilem naprawiania kompa i zaczalem od wypiecia dysku i zobaczenia czy jest ok. Po wlozeniu go ponownie cos sie ruszylo, bo jest tak jak na zdjeciu. Ktos podpowie co mozna z tym zrobic?

 

 

 

mac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk mam zaszyfrowany bo sam go szyfrowalem. gdy chcialem wziac przywracanie hasla, czyli za pewne podanie tego ciagu generowanego przy szyfrowaniu to na ekranie pojawial sie znaczek folderu z lupka na srodku i nic sie dalej nie dzialo.

 

dobrze rozumiem ze chodzi ci o to ze szyfrowaniem maca sa jakies problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyfrowanie zdecydowanie negatywnie wpływa na długość życia twojego SSD.
Po za tym lubi doprowadzić właśnie do takiej sytuacji, jak masz teraz.

19 godzin temu, pawel0520 napisał:

ok, dzieki. czyli co mam teraz kliknac "Wymaz" jak na tym zdjeciu i zainstalowac od nowa? Bo dysk jest napisany ze nie jest zamontowany, jak kliknalem montuj to sie przywiesilo.

Samo formatowanie MAC niewiele da, bo nie rusza to PREBOOT, na której to są zapisane dane rozruchowe poprzedniego systemu.

W narzędziach dyskowych daj:

1042460721_Zrzutekranu2020-04-15o10_34_22.png.2ee58511a4012f75d2ec356f04068535.png

A dopiero po tej czynności sformatuj cały Kontener

488506217_Zrzutekranu2020-04-15o10_35_00.png.940142aec5fb0a59d6c6615b8403e242.png

No i lepiej nie instalować Cataliny, bo to do tej pory fatalny system jest. Postaw Mojave.

Edytowane przez HIDEE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomoge ale miałem coś podobnego na starym a1266 bodajże stary 15 calowy macbook.

Gdy chciałem się zalogować na stronie która wymagała hasła  macbook się wieszał

i przypadkowo zauważyłem że jak mocniej przycisnąłem nad touchpadem zwiecha znikała i problem znikał.

Edytowane przez roratoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.