Skocz do zawartości

Instalacja Mac OS X na VirtualBox


Rekomendowane odpowiedzi

Jako system operacyjny wybierz oczywiście OSX, w ustawieniach wirtualnej maszyny włącz obsługę EFI, wirtualny dysk podłącz pod kontroler SATA w trybie ASCI, i bootuj system z jakiegoś bootcd, chociażby starego dobrego UniBootX, czy Nawcom boot cd. Tą metodą zainstalujesz OSX z oryginalnej płyty (bądź jej obrazu), ale równie dobrze możesz próbować instalować jakąś dystrybucję jak np. iATKOS, wtedy bootcd nie jest ci potrzebne. Distro powinno ruszyć po prostu od kopa. Na wirtualnej maszynie nie ma wielkiego znaczenia, czy instalujesz distro, czy retail. System na wirtualce i tak nie nadaje się do pracy, a jedynie do poznania systemu, bądź przygotowania do instalacji na fizycznej maszynie.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam wszystkich

Czy ktoś z Was mi pomoże.

Mam MacBook Pro z roku 2014 z zainstalowany systemem osx i na boot campie zainstalowany win 7 . 

Jak w wirtualnej maszynie na win 7 mogę w oknie uruchomić osx ? ale uruchomić już zainstalowany nie instalować na nowo ????

Może na virtualbox ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Czy ktoś z Was mi pomoże.

Mam MacBook Pro z roku 2014 z zainstalowany systemem osx i na boot campie zainstalowany win 7 . 

Jak w wirtualnej maszynie na win 7 mogę w oknie uruchomić osx ? ale uruchomić już zainstalowany nie instalować na nowo ????

Może na virtualbox ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wchodzę na forum i widzę 10 tematów zaspamowanych przez ciebie. Utwórz sobie własny temat i czekaj na odpowiedz a nie wykopujesz inne 2 letnie posty. Pozatym po co Ci osobny bootloader na VM ? Jest on nie potrzebny. Jeśli nie umiesz stawiać niczego w Vb to w google jest masa poradników, jak postawić prawie każdym system w tym maca, trzeba tylko umieć szukać i mieć pojęcie co się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.