Skocz do zawartości

Nowa przygoda z iMac


Egoista
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przekopałem się przez forum i nie znalazłem żadnej pomocy, jeżeli było coś obiecującego to linki były nie aktywne, zaraz się poddam bo zapasy cierpliwości mam na rezerwie.
Pomóżcie to ugryźć bo jestem zielony.
Dostałem iMack-a używanego w prezencie bez dysku, zamontowałem nowy dysk i co dalej jaki system jak i gdzie go pobrać ?
Dostałem login i hasło do icloud więc mam dostęp.
Mam peceta więc pendrive bootowalnego chyba zrobię, widziałem że jest info na forum jeżeli polegnę to się odezwę ale jak tą przygodę zacząć ?

Dzięki, niech moc będzie z Wami.

20200511_141721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz więcej o Twoim modelu iMaca. Ostatni wspierany przez niego system to macOS 10.11 El Capitan: https://everymac.com/systems/apple/imac/specs/imac-core-2-duo-2.8-24-inch-aluminum-early-2008-penryn-specs.html

Instalacja przez Internet Recovery jest na nim niemożliwa więc musisz przygotować klasyczny pendrive z obrazem El Capitan. Najlepiej z innego, nowszego maca: https://support.apple.com/pl-pl/HT201372

Na forum znajdziesz też instrukcje jak taki pendrive instalacyjny przygotować z poziomu Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maidenman napisał:

Tu masz więcej o Twoim modelu iMaca. Ostatni wspierany przez niego system to macOS 10.11 El Capitan: https://everymac.com/systems/apple/imac/specs/imac-core-2-duo-2.8-24-inch-aluminum-early-2008-penryn-specs.html

Instalacja przez Internet Recovery jest na nim niemożliwa więc musisz przygotować klasyczny pendrive z obrazem El Capitan. Najlepiej z innego, nowszego maca: https://support.apple.com/pl-pl/HT201372

Na forum znajdziesz też instrukcje jak taki pendrive instalacyjny przygotować z poziomu Windows.

Cześć, dziękuję za chęć pomocy dla początkującego.
Niestety nie mam możliwości przygotowania systemu z innego maca, widziałem możliwość kupna pendrive z systemem czy takie rozwiązanie było by dobre ?
Obecnie po zainstalowaniu dysku  mam takie info (w załączniku) zakładając że kupiony pendrive z systemem będzie ok sądzisz że wszystko powinno się udać ?
I jeszcze jedno czy powinienem kupić El Capitan czy może inny system ?

Dzięki za pomoc.

20200512_074529.jpg

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez Egoista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawiły się problemy.

Dzisiaj dostałem system na płytce więc wziąłem się za instalowanie sama instalacja przebiegła bez większych problemów.

Niestety po instalacji utknęło wszystko na etapie tworzenia konta użytkownika, iMac przestał reagować na jakiekolwiek polecenia (zawiesił się)

Po reboocie zacząłem od początku wybór lokalizacji ..... i tym razem już tutaj wszystko utknęło próbowałem jeszcze kilka razy i najdalej doszedłem o jeden poziom wyżej czyli wybór układu klawiatury.

Macie jakieś pomysły ? 

Dzięki za pomoc.

20200518_191927.jpg

20200518_191111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dziwna losowość w postępie instalacji może wskazywać na problem sprzętowy. Pierwszym podejrzanym moim zdaniem jest dysk twardy. Zrób sobie bootowalny nośnik z jakimś programem testującym powierzchnię dysku. Drugim podejrzanym jest ram - tutaj podobnie, sprawdziłbym pamięci memtestem.

Edytowane przez wujek_bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam (jak przez mgłę), że były jakies jaja z instalką retail Snow Leopard. Nie mogłem zainstalować na Macbooku. Dopiero znajomy mi podesłał instalkę "jakąś nowszą" i poszło. 

Ale to chyba jest inny problem, bo ja nie przeszedłem wtedy instalacji.

Najprościej byłoby, gdybyś skopiował od kogoś działający system Snow Leopard na dysk USB (np: programem SuperDuper albo Carbon Copy Cloner) - wtedy odpalisz maka z dysku USB i będziesz na pewno wiedział, że jest sprawny. Bo te objawy mogą np: oznaczać walnięty dysk (wróżę z fusów).

Jak nie masz nikogo takiego znajomego, to ja mam maca mini z SSD na Snow Leopard, którego będę w tym tygodniu wystawiał na allegro. To wcześniej mógłbym Ci zrobić kopie dysku na dysk USB i wysłać. Daj znać przed czwartkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.