Skocz do zawartości

Firmowy Lenovo ThinkCenter m92p


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że na "firmowych" są problemy, bo nie wiadomo co tak naprawdę jest na płycie, ale na podanym niżej modelu pewna firma z Krakowa podobno stawia Catalinę. Nie wiem jak mocno "udziwnili" instalator i dlatego pytam kolegów - czy ktoś już zdziałał na tym sprzęcie, bez 100 godzin męczarni..

Chodzi o Lenovo ThinkCenter m92p
- i5-3470T Ivy Bridge 2,9 GHz.
- Chipset Intel Q77 dla ThinkCentre M92 / M92p
- Intel 82579
Wiem, że montują kilka rodzajów kart WiFi.
Wiem, że na zintegrowanej grafice prawdopodobnie nic nie zdziałam.
P.s.
Generalnie chodzi o to, że szukam alternatywy dla mojego MacBookPro z 2012, który nie może udźwignąć zgrywania starych kaset VHS przez FireWire. Traci synchronizację dźwięku z obrazem i robi inne psikusy. Chyba 2 rdzenie to za mało. Nie mam kasy na nowszy model oryginalnego Maca i dlatego próbuję kombinować.
Musi być mały i nie prądożerny - stąd zainteresowanie Lenovo. :)

 

Edytowane przez bogdanh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie ma sensu męczyć się z jakimś egzotycznym sprzętem skoro w takiej samej cenie możesz kupić zupełnie bezproblemowy sprzęt. Nawet jeśli ta firma stawia dobrej jakości hacka (swoją drogą nie widzę powodu żeby "cenzurować" nazwę firmy), to przy aktualizacji mogą się pojawić problemy, które ciężko ci będzie rozwiązać, bo w sieci nie znajdziesz porad odnośnie swojego sprzętu.

Jeśli masz ograniczony budżet to celuj w starego dobrego Haswella (z87, z97). Za nieduże pieniądze możesz złożyć zestaw o bardzo przyzwoitych parametrach np. podobny do tego z mojej stopki. 

Edytowane przez wujek_bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujek_bogdan napisał:

Jeśli masz ograniczony budżet to celuj w starego dobrego Haswella (z87, z97). Za nieduże pieniądze możesz złożyć zestaw o bardzo przyzwoitych parametrach np. podobny do tego z mojej stopki. 

Już całe lata nie składałem hamaka. :)  Dwa razy w przerwie w posiadaniu oryginałów i nie za dobrze to działało.
Przy moich zdolnościach technicznych to jak zdobywanie góry przez Syzyfa. :)
Jak pisałem, mam Macbook'a,a i Mac Pro. Te pierwszy jest za słaby, a ten drugi daje radę, ale żre prąd jak opętany - pi razy oko 100,- w miesiąc.
Wirus spowodował mocne uszczuplenie zdolności finansowych i stąd myśl o hamacu, ale jak najmniejszym gabarytami i głodem na prąd. :)

Przeglądam wątki forum, ale jak na razie nie znalazłem konkretnego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie pozostaje ci zlecenie komuś złożenia hacka (wydaje mi się, że na forum są osoby, które świadczą takie usługi) i tym bardziej nie polecam iść w egzotykę. Tak jak pisałem wcześniej - lepiej wybrać rozwiązania, które są popularne w społeczności hackintosha. W razie problemów dużo łatwiej będzie ci je rozwiązać - bez względu na to czy rozwiązywać problem będziesz samodzielnie czy komuś to zlecisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.