Jump to content
Sign in to follow this  
michailw

Catalina na Z97 + i7-4770 + RX 570

Recommended Posts

Cześć, próbuję zainstalować Catalinę na następującej konfiguracji sprzętowej:

Asus Gryphon Z97
Intel i7-4770
Sapphire Radeon RX 570 PULSE 8GB
WiFi BCM94331CD

Secure boot i fast boot w BIOS wyłączony. BIOS fabryczny.
spacer.png

Instalkę (UnibootX) robię na Windowsie. Samą Catalinę mam dzięki uprzejmości kolegi, który pobrał mi ją z Apple Store.

Problemem jest to, że instalator się nie uruchamia. Prawdopodobnie porąbałem kexty, lub config. W pewnym momencie instalator dostaje kompletny zwis, nie reaguje na klawiaturę.
Czy jesteście w stanie mi podpowiedzieć co pokopałem?

spacer.png

spacer.png

preboot.log config.plist

Konfig, z którego startujesz nie wygląda jak konfig dla Z97 z UnibootX. Zacząłbym więc od użycia gotowca z UnibootX, wystartowania instalacji, a potem dopiero robiłbym szlify konfigu. Odczytaj więc z perboot.log nazwę twojej płyty głównej, zmień nazwę katalogu katalogu EFI/OEM/4R Haswell Z97/ na taką jak odczytasz z preboot.log i wystartuj instalację.

// EDIT:

widzę, że załączyłeś prebootl.og. Nazwa twojej płyty to GRYPHON Z97 ARMOR EDITION.

0:103  0:001  CheckOEMPathExists tried EFI\CLOVER\OEM\All Series--00-00-00-00-00-00. Dir not exists
0:103  0:000  CheckOEMPathExists tried EFI\CLOVER\OEM\GRYPHON Z97 ARMOR EDITION\UEFI. Dir not exists
0:103  0:000  CheckOEMPathExists tried EFI\CLOVER\OEM\All Series. Dir not exists
0:103  0:000  CheckOEMPathExists tried EFI\CLOVER\OEM\All Series-3400. Dir not exists
0:103  0:000  CheckOEMPathExists tried EFI\CLOVER\OEM\GRYPHON Z97 ARMOR EDITION. Dir not exists
0:103  0:000  CheckOEMPathExists tried EFI\CLOVER\OEM\GRYPHON Z97 ARMOR EDITION-3400. Dir not exists
0:103  0:000  set OEMPath by default: EFI\CLOVER
0:104  0:001  EFI\CLOVER\config.plist loaded: Success

Jak widać powyżej Clover próbował załadować konfig z wymienionych wyżej lokalizacji, ale jako że nie znalazł katalogu odpowiadającemu nazwie twojej płyty głównej, załadował domyślny konfig z EFI/CLOVER/config.plist

Edited by wujek_bogdan

Mam drobny problem. Po instalacji Cataliny nie jestem w stanie dostać się do ustawień UEFI (BIOS).

Naciskam w trakcie boot klawisz F2, po czym widzę tylko czarny ekran. Pomaga jedynie reset do ustawień fabrycznych (u mnie przez tzw. BIOS Flashback).

Znajduję podobne informacje w internecie, i z tego co widze problem jest związany z NVRAM. Czy mimo to, da się osiągnąć działający NVRAM razem z działającym panelem ustawień UEFI (BIOS), bez konieczności jego flashowania?

Edited by michailw